У кропивницькій школі №6 відновили тренування, майстеркласи та заняття з психологами. Так відволікають дітей від війни та сприяють їх спілкуванню з однолітками – розповіла директорка школи Надія Кравченко. Суспільне побувало на кількох заняттях.
За інформацією директорки, заняття для учнів влаштовують щодня. Їх відвідують сотня дітей різного віку.
Групові заняття з психологічного розвантаження
Суспільне побувало на занятті з учнями 9-11 класів. Шкільна психологиня Марина Мирза проводила вправи нейрогімнастики: "Ці вправи допомагають активізувати мозок, розвивають координацію рухів та дрібну моторику".
Під час таких занять учні з інших областей знайомляться з однокласниками.
Переселенець з Харкова Петро Дурмішян сказав, що йому заняття допомагають відволіктися від війни: "Ми спілкуємося, граємо і просто весело проводимо час, щоб відволіктися від того, що відбувається. Насправді, це дуже потрібно. Бо, в основному, ми вчимося онлайн, не маючи жодного інтерактивну. А школа його влаштовує і цим відволікає нас".
Переселенка з Бердянська Анастасія Подлєсна задоволена колективом, в який потрапила. Нові однокласники, зі слів дівчини, допомагають адаптуватись: "Перейшла до цієї школи десь три тижні тому. Мені дуже пощастило з новим класом, бо тут дуже дружній колектив, мене тепло прийняли, всі допомагають".
За словами директорки школи Надії Кравченко, намагаються говорити на вразливі теми з усіма учнями: "Потрібно бути чесним з дітьми. Але говорити, що це твоє розуміння, це ти так бачиш. Можливо, говорити про свої відчуття, але не перевантажувати дитину своїми стресами, психологічним станом".
Заняття з психологами можуть відвідувати учні інших кропивницьких шкіл, сказала директорка.
Гурток килимарства
Керівниця гуртка Валентина Добровольська розповіла, що на заняттях діти малюють, займаються ліпленням і ткацтвом: "Багато дітей-переселенців. Їхня кількість змінюється щодня. Тут вони відпочивають".
На занятті, яке відвідало Суспільне, було десятеро дітей. Один з них – Гліб Токман з Сєверодонецька: "Сьогодні зробив дерево життя. Планую далі робити килими, хочу спробувати".
Мама хлопця Катерина Токман розповіла, що у школу прийшов, коли відновили дистанційне навчання: "Дитина потребує спілкування, потребує розвитку. Так вони краще пристосовуються до нинішнього способу життя. У мене, навіть, молодший тут буває, йому чотири роки".
Що відомо
- На Кіровоградщині в онлайн-режимі навчаються понад дві тисячі учнів-переселенців.
- Чому в Кропивницькому працюють два дитсадки з сорока? Пояснила начальниця управління освіти.
- У Кропивницькому відновлюють роботу двох десятків бібліотек.
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб