У Кропивницькому збирають гроші на облаштування ігрового майданчика для дітей, хворих на туберкульоз

У Кропивницькому збирають гроші на облаштування ігрового майданчика для дітей, хворих на туберкульоз

У Кропивницькому збирають гроші на облаштування ігрового майданчика для дітей, хворих на туберкульоз
. horodom.cx.ua

У Кропивницькому збирають гроші на вуличний ігровий майданчик для дітей, хворих на туберкульоз. Його планують облаштувати на території обласного фтизіопульмонологічного медичного центру. Про це в ефірі "Українське радіо Кропивницький" розповіла представниця благодійної організації "100 відсотків життя. Кропивницький" Оксана Шершень.

За її словами, організація займається супроводом хворих на туберкульоз четвертий рік поспіль.

"Надаємо їм соціальний і психологічний супровід, організовуємо збір речей та іграшок, дитячого харчування, підгузок. Також, ми облаштували дитячу ігрову кімнату в обласному фтизіопульмунологічному медичному центрі, де б діти могли почитати книжки, чи погратися".

Читайте також: "На Кіровоградщині зросла захворюваність на туберкульоз у дітей". Кропивницька лікарка

За словами Оксани Шершень, нині дітей можна лікувати вдома з допомогою функції відео-ДОТ – це коли ліки пацієнту дають онлайн, або записують на відео під контролем лікаря. Але бувають випадки, коли пацієнти потребують стаціонарного лікування і облаштування дитячого ігрового комплексу сприятиме їх одужанню. Коли дитина без батьків потрапляє на стаціонар – а, зазвичай, це маленькі пацієнти – ми розуміємо, наскільки їм важко. Тому маємо не забувати, що вони потребують не тільки лікування, але й цікавого дозвілля. І ми вирішили про це подбати".

Оксана Шершень сказала, що на облаштування ігрового майданчика потрібно зібрати 45 тисяч гривень. Долучитись до благодійної акції можна за посиланням.

Що відомо

У Кіровоградській області 2020 року стаціонарного лікування туберкульозу потребували 14 дітей. За вісім місяців 2021 року чутливий туберкульозХіміорезистентний туберкульоз (ХРТБ) – це форма туберкульозу, за якої пацієнт виділяє(мікобактерії – збудник туберкульозу (МБТ), резистентні до одного, або більшої кількості протитуберкульозних препаратів, що підтверджено лабораторним методом у тесті медикаментозної чутливості виявили у 15 дітей віком від трьох до 14 років, мультирезистентний туберкульозМультирезистентний туберкульоз або МР ТБ є формою туберкульозу, що резистентна до щонайменше двох найбільш ефективних протитуберкульозних препаратів у двох дітей.

Читайте також

На початок