”Не розуміють – поїдьте, зріжте”. Міський голова Кропивницького – про зовнішню рекламу російською

”Не розуміють – поїдьте, зріжте”. Міський голова Кропивницького – про зовнішню рекламу російською

”Не розуміють – поїдьте, зріжте”. Міський голова Кропивницького – про зовнішню рекламу російською
. Кропивницька міська рада та pixabay

У Кропивницькому зовнішню рекламу та вивіски з назвами закладів перевірять на відповідність постанові щодо відповідних правил розміщення та статті 32 Закону України ”Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Про це під час апаратної наради сказав міський голова Андрій Райкович. Перевірять у місті й таблички з адресами на перейменованих, в рамках декомунізації, вулицях.

За словами міського голови, в місті є вивіски, написані poсійськoю мoвoю, а на адpесних табличках вказані стаpі назви вулиць: ”Ніхто не відміняв дії відповідних норм. Не poзуміють — пoїдьте, зpіжте. На цьoму – крапка. Думаю, це буде правильно. Підприємців, які мають на балансі рекламні площі, треба пеpевіpити та попередити, щoб вoни дoтpимувалися відпoвіднoї закoнoдавчoї бази. Якщo не зpoзуміють – позрізаємо, вивеземо”.

Перевірку мають провести міські спецінспекція з благоустрою та управління архітектури. Міська топонімічна комісія має перевірити адресні таблички на ”декомунізованих”. вулицях – сказав міський голова.

Юрист Володимир Ігнатенко сказав, що самовільно, без попередження власників чи балансоутримувачів закладів чи рекламних площ з написами російською мовою, демонтувати їх не можна: ”Рішення про демонтаж має ухвалити суд. Механізм такий: спецінспекція чи інший уповноважений орган має скласти протокол про порушення, передати його відповідній комісії міської ради. Комісія ухвалює постанову про порушення, передає в суд. Якщо комусь доручать зрізати вивіску без ухвали суду, він має просити письмовий наказ про це, щоб убезпечити себе у разі звинувачень з боку власника вивіски”.

Що відомо

Всю рекламу в Україні мають розміщувати українською мовою з 16 січня 2020 року.

Читайте також

На початок