Дві тонни полуниці на 15 сотках за місяць зібрав фермер з Кіровоградщини

Дві тонни полуниці на 15 сотках за місяць зібрав фермер з Кіровоградщини

Дві тонни полуниці на 15 сотках за місяць зібрав фермер з Кіровоградщини
. Суспільне: Кропивницький

120 кілограмів полуниці за день збирають батько з сином з села Протопопівка Олександрійського району. Сімейний бізнес започаткували чотири роки тому. Обрали італійський сорт. Про особливості вирощування цієї ягоди розповіли Суспільному.

Олександр Сідоров разом з батьком вирощує полуницю на 15 сотках. Кілограм ягід збирають за декілька хвилин: “За рахунок того, що ягода крупна, 40-50 грамів одна ягода”.

полуниця
Суспільне: Кропивницький

Разом з батьком і двома працівниками через день збирають від 100 до 120 кілограмів полуниці. Щороку на місці старих саджанців висаджуюь нові – тоді ягоди ростуть великими. Сорт називається Альба.

Кущі ягід висаджені на пагобах, вони накриті плівкою. “Це дає нам змогу отримати ранню продукцію, тому що коли полуниця посаджена на пагорбі, сонце прогріває її не тільки зверху, а й з боків. А за рахунок того, що він обтягнутий плівкою, волога випаровується і створюється парниковий ефект. Там тепліше набагато, ніж просто в землі”.

полуниця
Суспільне: Кропивницький

Перші урожаї полуниці Олександр збирає у теплицях на початку травня. Їх тут чотири, на будівництво однієї витратив 10 тисяч гривень. Всю полуницю у них зібрали. Нині збирають на відкритому ґрунті.

“Дивлячись на те, що у мене невеликі об’єми, то труднощів не виникає, я планую розширюватись, тому що попит більший, ніж я можу запропонувати. Звичайно, втомлюємось. Коли сезон починається, всі працівники сільського господарства втомлюються, тому що весна – це золотий час. Хвилина – на вагу золота”.

Впродовж місяця планують зібрати три тонни ягід.

“Прибуток в нас порахувати важко, тому що ми з батьком працюємо не за зарплату, ми не можемо порахувати свій час. Іноді і вночі працюємо, коли приморозки – потрібно накривати. Вигідно займатися, вигідно".

Полуниці не притаманно рости на землі в Кіровоградській області – розповіла заступниця директора обласного департаменту агропромислового комплексу Тетяна Бурага. “Масовий вихід на ринок цього року полуниці ми очікуємо після 5 червня. Підприємства, які спеціалізуються на вирощуванні зазначили, що їхні ціни будуть знаходитися в доволі широкому ціновому діапазоні – від 35 до 100 гривень за кілограм”.

Олександр Сідоров у наступному році планує добудувати три теплиці і продати втричі більше полуниці.

Читайте також

  • Власники корів з Кіровоградщини протестували проти низької закупівельної ціни на молоко.
  • Жителі села Соколівське на Кіровоградщині протестували через недотримання графіку руху маршруток.
На початок