Із 42 спортсменів прибіг третім. Кропивницький військовослужбовець готується до "Ігор воїнів" у США

Із 42 спортсменів прибіг третім. Кропивницький військовослужбовець готується до "Ігор воїнів" у США

Із 42 спортсменів прибіг третім. Кропивницький військовослужбовець готується до "Ігор воїнів" у США
. Суспільне: Кропивницький

Кропивницький військовослужбовець Іван Борщенко без тренера готується до міжнародних змагань "Ігри Воїнів", що відбудуться у Сполучених Штатах Америки. Потрапив до національної збірної, посівши третє місце з легкої атлетики на змаганнях "Звитяга Нескорених" у Києві.

Івану Борщенко 23 роки. Бігом почав займатись два роки тому, коли пішов служити в армію. "У мене було направлення у легкій атлетиці – це біг на 100 метрів. У змаганнях з цього виду спорту брали участь спортсмени з усіх міст країни. 42 учасники були. І з 42 учасників я потрапив у трійку фіналістів".

Разом з Іваном змагались спортсмени, які мають професійних тренерів. "З олімпійською чемпіонкою вони тренуються. Я без тренера. У мене немає такої можливості".

Іван вважає, що прийшов третім через брак спортивної техніки: "Люди, технічні на старті, на фініші знають як розрахувати силу свою, як розслабитись, у який момент це зробити. У мене цього немає. Є бажання йти вперед і розвивати цей напрямок – спорт між військовослужбовцями, щоб не опускали руки, а йшли вперед. Все можливо – головне бажання".

Іван хоче пробігати 100 метрів за 11 секунд. Тренуватись бійцю допомагає його побратим Анатолій Компанієць. Він брав участь у змаганнях "Звитяга Нескорених". "Адаптивний спорт, якими зараз є "Ігри Нескорених", "Ігри воїнів", дуже потрібний нам, ветеранам. На сьогоднішній день він у нас в області не розвинений", – вважає Анатолій Компанієць.

Іван Борщенко поки не знає, чи поїздку на міжнародні змагання профінансує національна збірна. Сам не має грошей купити спортивний костюм. "Що я маю на даний момент для участі: мої бігові кросівки, які коштують 375 гривень, шорти мої – це оригінал, бо я їх у "секонді" купив. Я потребую професійного одягу. Фінансово я не витягну – кросівки коштують близько 12 тисяч гривень".

На підготовку до змагань залишилось два місяці. Міжнародні змагання у Сполучених Штатах Америки розпочнуться у вересні.

Що відомо

  • Після підготовки сюжету стало відомо, що Івану Борщенку надали стадіон фізичного факультету, важкоатлетичний зал та тренерів для підготовки до змагань ”Ігри воїнів”.
  • З 260 ветеранів та військовослужбовців з усієї України до збірної пройшли 40 учасників бойових дій. Вони мають призові місця в 11 видах спорту.
  • ”Ігри Воїнів” – це міжнародні змагання серед військовослужбовців та ветеранів, які отримали травми, поранення та захворювання в зоні бойових дій. З 2013 року їх організовує Міністерство оборони США.

Читайте також

На початок