У музеї льотної академії в Кропивницькому знаходяться три десятки паперових моделей літаків, які зробив Леонід Кірєєв. Чоловік 20 років був військовим льотчиком з 70-х по 90-ті роки. Нині працює директором музею.
Почав виготовляти моделі літаків 15 років тому, коли побував на виставці авіамоделіста Ігоря Шатохіна.

Перша модель літака, яку зробив Леонід Кірєєв для музею – це "Фарман-4". Вона з дерева. За кермом – зменшена копія одеського авіатора Михайла Єфімова, який на цьому літаку в 1910 році в Одесі вперше в Російській імперії здійснив політ.

Паперова модель радянського фронтового бомбардирувальника Іл-28 – це другий літак, на якому навчився літати Леонід Кірєєв. "Я навчався в Барнаулі. На цьому літаку в училищі літав. Він був з двома турбореактивними двигунами. Мав швидкість 900 км/год і брав три тонни бомб”.

Показує моделі паперових ракет. "Восток-12", на якій Юрій Гагарін у 1961 році вперше полетів у космос. Ракета "Циклон" – виробництво України. Зараз наша країна виготовляє ці ракети. Ілон Маск сказав, що це одна з найкращих ракет після його "Falcon»" Ось ця система "Енергія"-"Буран". Це величезний ракетоносій "Енергія", на яку закріпляються корабель”.

Створення однієї паперової моделі займає від двох тижнів до трьох місяців.
Читайте також
- Тетяна Ткаченко з Кропивницького району зібрала колекцію моделей автомобілів.
- "Програмістами не стають ліниві люди, які не вірять у себе", – кропивницький android-розробник.
- У Кіровоградській області хочуть видати збірку кулінарних рецептів “Смачна Кіровоградщина”.
- Жителька Кіровоградщини має колекцію з майже півтори сотні ляльок.