У Кропивницькому відбулися всеукраїнські змагання для ветеранів після поранень та чинних військових "Сильні України". Учасників було понад 270, торік — 80. На змагання до Кропивницького приїхали ветерани з 15 областей.
Про це розповів Суспільному головний суддя змагань Василь Вірастюк.
За його словами, організаторами є федерація силових видів спорту — стронгмену України. Головна мета — залучати ветеранів та ветеранок до видів спорту, які розробили для реабілітації.
"Наш успіх — це кількість зареєстрованих ветеранів. Сьогодні у нас понад 270 заявлених учасників. Ветерани проходять категоризацію, змагаються з такими з такими самими ветеранами — з пораненнями, ампутаціями, як і вони".

Ветерани змагалися у п’яти спортивних дисциплінах. Їх створили для реабілітації військових після лікування поранень та травм, розповів президент федерації стронгмену України Сергій Конюшок. Це жим штанги лежачи, веслування на тренажері, ривок гирі, аеробайк Це вид спорту, в якому учасники демонструють фізичну силу, використовуючи тренажера (або велосипед зі стаціонарними педалями) та руки, виконуючи різноманітні вправи. Це може бути і вправа на витривалість, і вправа на силу, залежно від виду змагань.та факультативна локація — інвастронг (полегшені вправи).
"Спорт — один з найкращих інструментів по ресоціалізації ветерана у цивільне життя".



Ветерани з Ужгорода назвали свою команду "КС Гладіатор", вона налічує 28 ветеранів. До Кропивницького приїхали сім, розповів капітан Костянтин Кашула. Він має ампутацію ноги після поранення під Бахмутом. Змагався у жимі штанги вагою 60 кілограмів.
"Спортом знайшов реабілітацію як психологічну, так і емоційну. Нещодавно відкрили перший в Україні тир з традиційних і спортивних луків, і після того ще більше учасників почало додаватися".

У збірній команді з Волині на змаганнях восьмеро учасників. Один з них — Андрій Поліщук. Він відвоював два з половиною роки й звільнений в запас.
"Отримав поранення і долучився до ветеранів Волинської області, щоб мотивувати хлопців розвиватися, щоб погані думки не лізли. У команді два військовослужбовці в минулому, які ввійшли в збірну України, їздили в Мадрид і представляли Україну".
За інформацією заступниці начальника обласної військової адміністрації Катерини Колтунової, нині на Кіровоградщині майже шість тисяч ветеранів з інвалідністю. На "Сильні України" зареєструвались 30, серед них — Руслан Малюк.
"Ухвалив рішення, що треба спробувати, і неважливо, який буде результат. Хоч я штангу і підіймав 60 кілограмів 23 рази, кажу: навіть, якби один раз підійняв, я вже переможець".


Ветеранка з Луцька Алла Сенченко розповіла, що їй спорт додав сил після російського полону. Там вона перебувала вісім місяців й 11 днів.
"У лютому 2023 року я повернулась. Згодом допомагала реабілітуватися через спорт. Жінок мало в спорті саме такого рівня, я також брала участь в "Іграх нескорених-2025".
Переможці змагань потраплять на національний відбір до міжнародних змагань, який відбудеться у вересні, сказав Василь Вірастюк. Місто проведення поки не називають.
Підписуйтесь на Суспільне Кропивницький у Facebook, YouTube, Telegram, Instagram, WhatsApp, Viber та TikTok.