З російського полону 23 травня звільнили Анатолія Боська з села Панчеве Новомиргородської громади Кіровоградської області. Захисникові 39 років. У полоні був з 19 жовтня 2023 року.
Про це Суспільному 24 травня розповіла дружина військового Римма Босько.
З її слів, чоловік служив у 41 бригаді, потрапив у полон біля села Синьківка Харківської області. Перші три місяці про нього нічого не було відомо. Потім прийшло підтвердження, що він у полоні.
Увесь час, поки чоловік був у полоні, Римма Босько намагалася повернути його. Спочатку долучалася до акцій на підтримку безвісти зниклих і військовополонених — як учасниця й організаторка. Згодом почала представляти родини військових на зустрічах у координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
"Я стала представницею родин не тільки 41 бригади, а взагалі всіх родин, з інших бригад також. Організовувала зустрічі в координаційному штабі, допомагала кожному індивідуально, у кого трапилося лихо. Робила відео звернення до різноманітних структур і до світової спільноти".
Зі слів Римми, дізналася про звільнення чоловіка телефоном з координаційного штабу. Потім прийшло підтвердження в особистий електронний кабінет: статус "полон" було переправлено на "звільнення". З чоловіком Римма вже спілкувалася. Сама вона досі не може повірити, що це не сон.
"Я чекала рік і сім місяців і щодня уявляла, як це відбуватиметься. Минулу ніч майже не могла заснути. Увесь час передивлялася фото, відео по новинах. Скоро вже доба буде, як я дізналася, але досі переповнюють відчуття. Просто очікування було таким довготривалим, боротьба довготривалою. І дякувати Богові, це трапилося. Я дочекалася своєї коханої людини, а донечка — тата. Вона мала випускний в садочку минулого тижня й була дуже засмучена, що тата немає. А тепер він зможе повести її до першого класу. Про стан чоловіка важко говорити. По фото все видно".

За словами Римми, нині чоловіка чекає реабілітація.
Що відомо про обмін "1000 на 1000"
23 травня Україна та РФ провели перший етап обміну в межах формату "1000 на 1000", про який домовилися на переговорах у Стамбулі 16 травня. Додому повернулися 390 українців. Це 270 військовополонених та 120 цивільних заручників — три жінки та 387 чоловіків. За словами президента України Володимира Зеленського, великий обмін у форматі "1000 на 1000" триватиме три дні — з 23 по 25 травня.
Підписуйтесь на Суспільне Кропивницький у Facebook, YouTube, Telegram, Instagram, WhatsApp, Viber та TikTok.