У Кропивницькому презентували картини вбитого художника з Донеччини Ігоря Гриценка. Виставку робіт у пам'ять про свого брата організувала його сестра Ганна Становова, яка після повномасштабного вторгнення, у 2023 році, переїхала на Кіровоградщину.
Суспільному Ганна розповіла, що її брат художник Ігор Гриценко зник 28 липня 2014 року в Авдіївці Донецької області. Вони жили там разом, коли почалася війна.
"Ігор народився в Авдіївці. У два місяці помітили, що він не чує і не відгукується. З'ясувалося, що в нього стовідсоткова глухота обох вух. Інтерес до малювання в нього виник у три роки. Це були прості малюнки ручкою в альбомі. Фарбами почав малювати у школі. Він не мав професійної художньої освіти – навчався самостійно".

Зі слів жінки, Авдіївка була під контролем проросійських бойовиків з квітня 2014 року. Після звільнення міста Збройними силами України вона дізналась про загибель брата. Йому було 28 років.
"Його спалене тіло знайшли в багажнику і як невпізнаного відправили у Дніпро. Мама робила двічі ДНК-експертизу".
Брат завжди допомагав людям, сказала Ганна Становова. Брав участь у благодійних акціях.
"Заходи організовувала Донецька благодійна організація "Кроха". Ці гроші йшли на допомогу онкохворим дітям, зокрема, на ліки".

За життя Ігор Гриценко створив 300 картин. З Авдіївки його сестра змогла вивезти 32. Їх презентує в обласній бібліотеці для юнацтва імені Євгена Маланюка.
"Це картини з 2003 до 2013 років. Він любив малювати натюрморти та портрети. У 2011 році створив роботу "Донбас-Арена". Є картина під назвою "Чашка і скринька з трояндою", на якій зображене горнятко з маминого сервізу. Можливо, її вже й немає в окупованій Авдіївці, але вона назавжди залишилася на картині. Моя улюблена робота – картина зі скрипкою, намальована у 2006 році. Я дуже просила маму вивезти її з Авдіївки. Вона поломана, але я не хочу її реставрувати, бо вона пов’язана з війною".
За інформацією Ганни Становової, ці та інші картини експонувалися в Донецькому краєзнавчому музеї та Авдіївці. Переглянути роботи Ігоря Гриценка в кропивницькій книгозбірні можна до кінця травня.