Цього року всеукраїнський фестиваль "Травневі музичні зустрічі" в Кропивницькому відкривав військовий Максим Мануйлов. Він отримав поранення на Донеччині, і його перевели до військової частини у Кіровоградській області. У Кропивницькому військовий вперше заспівав на сцені філармонії в супроводі камерного оркестру. На репетиції він приходив після чергування у військовій частині.
Про це Максим Мануйлов розповів Суспільному.
За словами військового, він вісім років працював сімейним лікарем у Вознесенську на Миколаївщині. З 2015 року служив у Національній гвардії, нині — у сухопутних військах.
25 лютого 2022 року його мобілізували до 80-ї десантно-штурмової бригади. На фронті як стрілець-санітар евакуйовував поранених і надавав першу медичну допомогу. Був під Харковом і на Донеччині. Під Бахмутом отримав поранення.
"Уламки залетіли у правий колінний суглоб і ліву стопу. П’ять місяців на милицях походив. Зараз болить коліно, по сходах проблема ходити. Найстрашніше, що ти в будь-який момент помреш, і навколо всі помирають, всі друзі".

Максим розповів, що на фронті під час перепочинку писав пісні. Їх викладає у своєму YouTube каналі.
"Коли ми відходили на доукомплектування назад, то я написав дві пісні за всю війну. Одна пісня жартівлива про мого товариша Тараса, як він вбивав орків. Друга пісня про рашистів, про війну, не про любов".
У школі Максим Мануйлов вивчав фортепіано та вокал. Потім була перерва 13 років. Торік вступив до Житомирського музичного коледжу (він свого часу служив у Житомирі), на вокальне відділення.
"Я люблю слухати класику, люблю слухати оперу, і люблю співати. Яхотів виступити на сцені. Класика, коли вона жива, по-іншому звучить. Не так, як у навушниках чи в телефоні", — розповів військовий.

Під час фестивалю Максим виступає на одній сцені зі скрипалькою з Варшави, родом з Кропивницького Оленою Єременко.
"Серце трохи стиснулося, тому що я подивилася на людину, яка ще нещодавно була на війні, отримала поранення, проходить реабілітацію, і він у військовій формі виходить на сцену. І він тільки чує перші ноти оркестру, у нього абсолютно змінюється вираз обличчя. Видно, що для нього це щастя, і він віддається цьому", — розповіла Суспільному Олена Єременко.
Скрипалька привезла до Кропивницького нікельхарпу — музичний інструмент зі струнами, смичком та клавішами. За її словами, він рідкісний для України. Інструмент походить зі Швеції, з середини 17 століття. На ній можна грати й традиційну музику, й музику епохи барокоМузика бароко розвивалася в Європі в період між 1600 та 1750 роками й передувала класичній музиці..

Загалом буде три концертні програми, розповіла Суспільному директорка обласної філармонії Наталія Агапєєва.
"Долучається учасник Збройних Сил України, який має прекрасний голос. Унікальна людина, раніше ми не були з ним знайомі. Поєднання мистецтва і захисту країни надзвичайно відповідально".
Всеукраїнський фестиваль симфонічної музики розпочинається 7 травня й триватиме до 19 травня.
Підписуйтесь на Суспільне Кропивницький у Facebook, YouTube, Telegram, Instagram, WhatsApp та Viber.