Денис Черемісов з села Миронівка Олександрійського району Кіровоградської області у російському полоні був понад три роки, повернувся в Україну під час обміну полоненими 6 травня. У полон потрапив у квітні 2022 року.
Про це Суспільному розповіла мама бійця Олена Черемісова.
За її словами, Денис народився 10 травня 2001 року, після школи навчався на кухаря-кондитера, а після навчання, у 2020-му, підписав контракт зі Збройними силами України. Він брав участь в антитерористичній операції, воював у складі 36-ї окремої бригади морської піхоти, у полон потрапив 14 квітня 2022 року в Маріуполі на заводі "Азовмаш".
"10 квітня ми з ним ще розмовляли. Потім зв'язку не було. Дуже хвилювалися, сподівалися, що він живий. Через місяць донька побачила відео, яке виставили росіяни — там ми впізнали Дениса. Потім поїхали в терцентр, вони зробили запит на частину, через декілька днів з частини прийшов лист-підтверження. Але там вказали, що він потрапив у полон 12 квітня, а син сказав, що 14-го".
Сина не бачила три роки, полон Дениса тривав 1121 день, сказала Олена Черемісова.
"Під час попереднього обміну повернули бійця, який перебував з нашим Денисом, він запам'ятав наш номер телефона і нам одразу зателефонував. Розповів, що вони перебували в колонії в Мордовії. Там вони плели сітки".
За словами мами бійця, про обмін дізналася з груп у соцмережах.
"Родичі полонених зареєстровані у різних групах. Вчора ми побачили списки і там було прізвище нашого Дениса. Потім дочекалися фотографії, а тоді вже по телевізору бачили обмін".
Жінка сказала, що з сином спілкувалася — на нього очікує реабілітація у Вінницькій області.
"Нам розповів, що наривають пальці на ногах, нігті повростали, сип на тілі — можливо то від тканини, з якої вони плели сітки. Але настрій у нього бадьорий. Сказав, що є бажання далі воювати. Після закінчення війни мріє продовжити навчання".
Крім неї, сказала, Дениса вдома чекають батько, брат та сестра.
Що відомо про обмін полоненими 6 травня
У вівторок, 6 травня в Україну повернулися 205 захисників: три українських офіцери та 202 солдати й сержанти. Про це повідомив у Facebook президент України Володимир Зеленський.
За інформацією з Telegram-каналу Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, в межах 64-го обміну повернули представників Збройних Сил України, зокрема, військово-морських сил, Повітряних сил, десантно-штурмових військ, Сил ТрО, а також Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України.
Визволені військові обороняли Україну на Донецькому та Луганському напрямках, на Запоріжжі та Харківщині, у Херсонській, Сумській та Київській областях, а також захисники з гарнізону Маріуполя.
Обмін 6 травня — пʼятий у 2025 році та 64-й від початку повномасштабного вторгнення РФ. Загалом в межах перемовного процесу та обмінів з березня 2022 року Координаційним штабом визволено 4 757 українських громадян.
Попередній обмін полоненими відбувся 19 квітня. Тоді в Україну вдалося повернути 277 воїнів з російського полону: 246 воїнів повернули в рамках обміну полоненими, ще 31 людину вдалося визволити поза обміном.