Майстриня Оксана Жураковська з Нетішинської громади, що на Хмельниччині, створює картини з колекційних натуральних самоцвітів, видобутих у різних країнах світу. Цим займається упродовж трьох років. За цей період виготовила 12 полотен, середня вага якого приблизно сім кілограмів.
Про своє мистецтво і його розвиток Оксана Жураковська розповіла Суспільне Хмельницький.
За її словами, ідея створювати мистецькі вироби з використанням каміння з’явилась понад п'ять років тому. Все почалось з його колекціонування.
"Разом з чоловіком упродовж деякого часу перебувала за кордоном. Попри роботу, у вільний час ми не втрачали нагоди подорожувати й відвідувати різні мистецькі заходи. Я захоплювалась архітектурою, живописом, скульптурою, мозаїкою. Саме тоді закохалася в природне каміння. Коли бачила кристали, відчула їхню магію, їхній потяг. Коли ми повернулися в Україну, захотіла зробити щось нове і цікаве з каміння з різних країн світу, адже воно скрізь унікальне, красиве".
Майстриня пригадала, перші картини створила у 2021 році. Усе робила сама, без попередньої підготовки чи спеціального навчання.
"На той момент я назбирала певну колекцію каміння. Воно лежало на поличках, припадаючи пилом. Спочатку виклала декілька композицій, побачила, що з них можна створити картини. Своєрідні ескізи мали гарний та ефектний вигляд. Каміння привертало увагу, заманювало своїм чарівним сяйвом, текстурою, під різними кутами мало інший вигляд. Після того почала клеїти його на полотно і під час цього процесу компонувати кольори, розміри й форми матеріалу".
Оксана розповіла, працює над картинами в авторській техніці. Використовує різновиди каміння та кристалів у поєднанні з природними мінералами, що робить полотна індивідуальними. Під час роботи з матеріалами застосовує різні інструменти для його обробки. Для цього вдома облаштувала майстерню.
"Процес розпочинається зі складання композиції на полотні. Тоді дивлюся, якесь каміння потрібно підрізати чи розбити, якесь — трішки пошліфувати. Згодом все приклеюю на поверхню. Після цього засипаю фон крихтою. Для цього беру великий камінь і подрібнюю його вручну молотом під необхідну дрібну фракцію чи мозаїку, бо такі деталі не продаються. Кожна картина, як сніжинка, унікальна та чарівна, яка береже в собі таємницю Всесвіту та зроблена з любов’ю в серці".
Майстриня зазначила, створення однієї картини може тривати місяць чи більше, бо робота з камінням потребує сил та уваги. Крім того, усе залежить від того, коли доставлять замовлені з-за кордону матеріали.
"Раніше не повірила б, якби людина, яка б'є, ріже, клеїть каміння, сказала, що це приносить їй радість. Коли займаюсь творчістю, відчуваю себе щасливою. Це поклик душі, саме та справа, яку б хотіла робити до останнього дня свого життя".
Оксана розповіла, керується принципом: не відкладай на потім те, що можна зробити зараз, і це буде приносити задоволення всі подальші роки.
"Одного разу у мене стався переломний момент у житті. Від того часу зрозуміла, що воно занадто коротке. Якщо ти щось любиш, хочеш, бажаєш, мрієш, повинен добиватися максимум у цьому. Картини — один із сенсів мого життя".
За словами майстрині, завдяки своїй творчості хоче показати всю красу каміння.
"Більшість звикла, що дорогоцінне чи напівдорогоцінне каміння використовують в ювелірній справі. Я прагну довести, що його можна застосовувати у мистецтві. Кожен мінерал — це шедевр, що створює природа мільйони років в глибинах земних надр. Я хотіла б, щоб люди побачили всю красу каменю, відчули його неповторну енергетику у моїх роботах. Вірю в магічні й лікувальні здібності цього матеріалу, адже працюю з природним, необробленим камінням, саме в цьому полягає його краса і чарівність".
Оксана розповіла, жодної картини не продала. Наразі мріє про персональну виставку.
"Мала запити на покупку картин, але мені поки що важко відірвати від себе хоча б одну. У кожній присутня енергія добробуту, процвітання, гармонії, успіху, здоров'я, любові, захисту, сили, що створює потужний оберіг та наповнює простір світлом і гармонією".
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.