Хмельничанин Михайло Нечеснюк до повномасштабного вторгнення десять років займався громадською діяльністю — дбав, розповідає, про благоустрій у рідному мікрорайоні. 26 лютого 2022 року пішов добровольцем на фронт, служив у 19 окремому стрілецькому батальйоні. Рятуючи побратимів, у липні 2023 року отримав поранення. Більшість осколків, каже, з його тіла витягли. А з дев’ятьма, після чотирьох місяців лікування та реабілітації, продовжує служити, але вже у роті охорони Хмельницького обласного ТЦК.
Як 50-річний Михайло Нечеснюк поєднує службу з громадською діяльністю, і що для нього вартує незалежність — дізнавалися кореспонденти Суспільне Хмельницький.
Упродовж року військовослужбовець Михайло Нечеснюк живе і служить з дев’ятьма осколками, які отримав, рятуючи своїх побратимів.
"Нам тоді вдалося усім вибратися. Але коли на стабпункті я зняв штани, то побачив — від паху до пальців в мене все посічено було. На сьогоднішній день лікарям близько десяти осколків-уламків вдалося з мене витягнути, але, на жаль, сім осколків в кістях в мене лишилось в лівій нозі по сьогоднішній день і два осколки в кістях на правій нозі", — розповідає Михайло.
26 лютого 2022 року Михайло Нечеснюк пішов на фронт добровольцем. Служив у 19 окремому стрілецькому батальйоні. Воював, каже, на Харківщині, Донеччині та Луганщині, де у липні 23-ого отримав поранення.
"Я був "компасом". Моя задача — вивести групи на позиції, зробити вдалу заміну позицій. І якщо є якісь неприємні новини, це хтось поранений чи хтось загинув, мені потрібно швидко евакуацію зробити. У тому бою на Луганщині мені вдалося під обстрілами вивести чотири "Сіві-90", щоб зберегти техніку і життя. Але на позиції "Сова" залишалось ще п’ять побратимів, і мені не дозволила совість їх залишити і поїхати", — згадує військовий.
За словами Михайла, разом із ним тоді на порятунок побратимів вирушив військовослужбовець Віталій "Фаза".
"Все це відбувалося під шаленим обстрілом. І одна з мін прилітає метр від нас. Мене відкидає на метрів чотири-п’ять, Віталику відриває зразу ліву ногу, на правій — потрійний відкритий перелом. Я вже почав в себе приходити — чую крики: "Мішаня, добий мене, бо я не витримаю". На ліву ногу, де він втратив її, де відірвало, я наклав турнікет, закріпив, тоді зібрав рації. Викликав побратимів на евакуацію", — говорить Михайло.
Віталій вижив. Відтоді, каже Михайло Нечеснюк, вважає його за брата. За чотири місяці лікарі підняли на ноги і самого Михайла. Але рішенням військово-лікарської комісії його визнали непридатним до служби у бойових частинах.
"Військову службу я міг в подальшому проходити в ТЦК або в тилових частинах. І наказом командувача сухопутних військ мене перевели в хмельницький ОТЦК. Заступаю я черговим по збірному пункту і виконую охорону військового об’єкту. В нашій роті всі з бойових частин, які мають групи інвалідності, але вони не подали на звільнення, хочуть бути разом до кінця, до перемоги", — каже вйськовослужбовець.
Нині 50-річний Михайло ходить у наряди добу через добу. У вільні від служби дні, каже, продовжує займатись улюбленою справою — благоустроєм у рідному мікрорайоні. На громадських засадах робив це упродовж десяти років — до повномасштабного вторгнення. Найвагомішим називає вирішення питання прокладання водовідведення на семи вулицях приватного сектора.
"Від вулиці Петлюри до вулиці Святослава Хороброго кожна прибудинкова територія має новий сучасний або дитячий майданчик, або спортивний майданчик. Завдяки тому, що ми разом, що ми об’єдналися задля однієї мети — маємо і позитивний результат. Громада, депутат, міська влада — це є результат. Прийшов з війни, знов до мене телефонують. Маю досвід. Знаю куди, до кого звернутись", — говорить Михайло.
Михайло Нечеснюк переконаний: українець може бути щасливим і самодостатнім тільки в незалежній країні.
"Я хочу, щоб люди могли спокійно жити, планувати, реалізовувати свої плани. Жити щасливо, розбудовувати вулицю, двір, місто, державу. Тільки у вільній незалежній Україні можемо бути щасливі, бо рабів до раю не пускають", — каже Нечеснюк.
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.