У Хмельницькому переселенці живуть у жахливих умовах, - офіс уповноваженого з прав людини

У Хмельницькому переселенці живуть у жахливих умовах, - офіс уповноваженого з прав людини

У Хмельницькому переселенці живуть у жахливих умовах, - офіс уповноваженого з прав людини
. Фото: офіс уповноваженого ВРУ з прав людини.

Умови проживання 23 внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, які мешкають у Хмельницькому в комунальному гуртожитку, що на вулиці Інститутській, 12/1а, є жахливими. Вони абсолютно не відповідають потребам осіб похилого віку та інвалідів, які там мешкають.

Про це Суспільному розповіла регіональний представник уповноваженого Верховної ради України з прав людини в Хсмельницькій області Оксана Кізаєва, яка, разом із колегами, 21 вересня здійснила моніторинговий візит до місця компактного проживання внутрішньо переміщених осіб у місті Хмельницькому.

За словами Оксани Кізаєвої, люди, які змушені були покинути рідні домівки на окупованій території, проживають в незадовільних умовах, адже житлові та побутові кімнати гуртожитку потребують ремонту.

«Вони проживають у гуртожитку на 2-5 поверхах в кімнатах 9-12 квадратних метрів, що розраховані на двох-трьох людей. На кожному поверсі є загальна кухня, але її санітарний стан не відповідає нормам. Під час моніторингового візиту, ми там побачили купу тарганів. Шафи, якими користуються мешканці, старі та поламані, в умивальниках зламані крани. На кухнях не дотримано вимогів техніки безпеки. Туалети та умивальники, що розташовані на поверхах, також потребують ремонту. За одне ліжко-місце люди сплачують 663 гривні в місяць, тому, на мою думку, за ці кошти можна було б поремонтувати хоча б місця загального користування», - каже Оксана Кізаєва.

На спільній кухні у гуртожитку для переселенців купа тарганів, поламані шафи та неробочі мийки. Фото: Офіс уповноваженого ВРУ з прав людини.
На спільній кухні у гуртожитку для переселенців купа тарганів, поламані шафи та неробочі мийки. Фото: Офіс уповноваженого ВРУ з прав людини. Фото: офіс уповноваженого ВРУ з прав людини.

З-поміж вимушених переселенців у гуртожитку проживають особи з інвалідністю, діти та люди похилого віку, каже регіональний координатор уповноваженого Верховної ради України з прав людини в Хмельницькій області Ольга Осередчук. Додає: умови проживання в гуртожитку абсолютно не пристосовані до потреб цих категорій осіб, про що самі мешканці неодноразово зазначали при спілкуванні з моніторами.

«Будівля гуртожитку не має ліфта і не обладнана пандусами. Душ в гуртожитку розташований лише у підвальному приміщенні. Через круті сходи людям похилого віку та з інвалідністю дістатися туди дуже проблематично. У великому приміщенні обладнано сім умовних кабінок, в яких є лише пластикові перегородки, однак немає ані дверей, ані фіранок. Також не має насадок-розпилювачів для душу», - зазначає Ольга Осередчук.

За одне ліжко-місце в гуртожитку з невеличкими кімнатами на двох-трьох людей переселенці платять понад 600 гривень на місяць. Фото: офіс уповноваженого ВРУ з прав людини.
За одне ліжко-місце в гуртожитку з невеличкими кімнатами на двох-трьох людей переселенці платять понад 600 гривень на місяць. Фото: офіс уповноваженого ВРУ з прав людини. Фото: офіс уповноваженого ВРУ з прав людини.

На складні умови проживання у розмові з моніторами скаржилася жінка-переселенка, матір дитини з інвалідністю, продовжує Оксана Кізаєва. За її словами, шестирічний хлопчик, син жінки, не може сам пересуватися та потребує постійного догляду.

«Жінка неодноразово зверталася до влади міста з проханням переселити її в інший гуртожиток – у кімнату на першому поверсі в будівлі з пандусом. Однак, попри готовність чиновників допомогти на словах, щоразу отримувала офіційні відмови через відсутність місць», - розповідає Оксана Кізаєва.

Регіональна представниця уповноваженого ВРУ з прав людини також відзначає, що з проблемами недоступності та приватності стикаються й інші переселенці з інвалідністю – незрячий чоловік та жінка, у якої цукровий діабет та онкозахворювання. Остання, за словами Оксани Кізаєвої, також поскаржилася, що їй не вистачає грошей на ліки. Державна програма «Доступні ліки» не покриває усіх її витрат на медикаменти, каже жінка, тож, як зізналася вона моніторам, їй доводиться навіть жебракувати.

Читайте також

На початок