Хмельницькі бібліотеки за 2023 рік позбулися 71% російської літератури: чи можливо списати решту російськомовних книг

Хмельницькі бібліотеки за 2023 рік позбулися 71% російської літератури: чи можливо списати решту російськомовних книг

Хмельницькі бібліотеки за 2023 рік позбулися 71% російської літератури: чи можливо списати решту російськомовних книг
. Фото: Суспільне Хмельницький

Цього року Центральна бібліотечна система Хмельницької громади на 71% позбавилася російської літератури. Залишають галузеві видання, які не мають перекладу українською мовою. Таку літературу поки не вилучають.

Про це розповіла завідуюча відділом комплектування і обробки ЦБС Хмельницької міської тергромади Лілія Зозуля.

За її словами, книжковий фонд Центральної бібліотечної системи станом на 1 січня 2023 року налічував 405815 примірників. З них українською мовою — 258121 книжок, що складає 64 % від загального бібліотечного фонду.

"Відповідно до рекомендацій Міністерства культури та наказу Управління культури і туризму ми розпочали роботу по актуалізації бібліотечних фондів. З відкритого доступу прибрали всі видання російською мовою. Першочергово списали твори письменників та видавництв, які внесені до переліку заборонених на території України Радою національної безпеки і оборони. Цей процес ще триває і досі", — розповіла Ліля Зозуля.

За 2022 рік з бібліотечних фондів списали 38130 примірників російською мовою, що склало 75 % від всього списаного. Протягом цього року із загального доступу вилучили ще 28972 книжок, написані російською, а це 71 % від всього списаного.

"Повільно йде робота у сільських філіях. Це пов’язано з технічними та іншими питаннями. Тому там ще є багато російськомовної літератури, яку необхідно списати. Однак, також ще є видання російською мовою, про які запитують читачі. Такі книги зберігаються в сховищах, видаються тільки за запитами", — каже завідуюча відділом комплектування і обробки бібліотечної системи.

Галузеві видання, які не мають перекладу українською мовою в бібліотеках поки не вилучають. Це книги з мистецтва, рукоділля, технічні видання тощо.

"Існує велика проблема поповнення фондів українською книгою. Запити є значними. Зауважуємо, що серед читачів попит на книги українською зріс. Тому дуже на часі ініціатива з дарування бібліотекам українськомовних книг", — додала Лілія Зозуля.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок