Не прибрали сніг і лід: скільки порушень благоустрою виявили з настанням зими у Хмельницькій громаді

Не прибрали сніг і лід: скільки порушень благоустрою виявили з настанням зими у Хмельницькій громаді

Не прибрали сніг і лід: скільки порушень благоустрою виявили з настанням зими у Хмельницькій громаді
Засніжені тротуари у Хмельницькому, 27 листопада 2023. Фото: Суспільне Хмельницький.

З початком зими у Хмельницькій територіальній громаді інспектори управління з питань екології та контролю за благоустроєм видали три протоколи за несвоєчасне прибирання снігу і льоду з тротуарів і прилеглих територій. Під час перевірки фахівці роз’яснюють підприємцям норми благоустрою громади.

Про це Суспільне Хмельницький розповіла начальниця відділу контролю за благоустроєм та санітарним станом Наталія Фурман.

За її словами, власники підприємств відповідають за те, щоб був розчищений сніг, щоб під час ожеледиці територія була посипана протиожеледними засобами.

"Основне наше завдання – не скласти протокол, а донести до підприємців, щоб вони виконували правила благоустрою. Якщо порушення вже є, тоді ми складаємо протоколи про адміністративне правопорушення. У нас з’явилось багато релокованих підприємців. Вони не завжди знають правила благоустрою Хмельницької тергромади. Тому ми спершу проводимо роз’яснювальну роботу, а після того, як порушення не ліквідовують, складаємо протоколи", — каже Наталія Фурман.

Крім управління з питань екології та контролю за благоустроєм, за дотриманням правил благоустрою у Хмельницькій громаді слідкують інспектори комунального підприємства "Муніципальна дружина", розповідає його директор Роман Цимбалюк. Фахівці "Муніципальної дружини" склали три протоколи за адміністративне правопорушення, пов’язане з невчасним очищення території від снігу та льоду, каже Цимбалюк.

"З восьмої години інспектор перевіряє роботу закладів, чи своєчасно вони прибирали територію, чи є відповідальна особа. Ми проводимо інформативну роботу, бо перший сніг випав недавно. Деякі люди були неготові, хтось забувся, не найняв відповідального працівника, не організував все необхідне для роботи на місці. Ми складаємо не тільки протоколи, виносим усне зауваження, попередження, можемо оформити акт обстеження, у якому вказуємо причину візиту, рекомендації для покращення ситуації", — повідомляє Роман Цимбалюк.

Усі протоколи за порушення правил благоустрою Хмельницької громади розглядатимуть під час адміністративної комісії Хмельницької міської ради. Порушникам благоустрою можуть дати попередження чи встановити штраф.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок