"Залишилось зібрати понад 300 голосів": президента просять присвоїти звання Героя старшому лейтенанту з Хмельниччини

"Залишилось зібрати понад 300 голосів": президента просять присвоїти звання Героя старшому лейтенанту з Хмельниччини

"Залишилось зібрати понад 300 голосів": президента просять присвоїти звання Героя старшому лейтенанту з Хмельниччини
. Фото: Валентина Марищак

Рідні полеглого 23-річного військовослужбовця Максима Марищака з Хмельниччини просять підтримати петицію про присвоєння йому звання "Герой України" (посмертно). Боєць був старшим лейтенантом, офіцером окремої десантно-штурмової бригади й загинув навесні 2022 під Ізюмом на Харківщині, рятуючи побратимів. Станом на 17 жовтня петиція набрала 24 660 із 25 тисяч необхідних голосів.

Звернення розмістили на сайті президента України 8 серпня 2023 року, збір підписів триватиме до 5 листопада, розповіла Суспільному Валентина Марищак, мати загиблого десантника, яка вдруге звернулась до нашої редакції.

"Нам залишилось зібрати понад 300 голосів. Досить мало але вкрай важко", — сказала жінка.

Максим Марищак родом із села Миньківці, Кам'янець-Подільського району, що на Хмельниччині. Після закінчення школи, хлопець вступив до Миньковецького, а згодом Кам'янець-Подільського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. Далі він продовжив навчатися у Львівській національній академії сухопутних військ й отримавши звання офіцера — продовжив військову службу у 95-й десантно-штурмовій бригаді.

"Восени 2021 року поїхав у зону ООС, з 24 лютого 2022 року виконував завдання з влаштування мінно-вибухових загороджень, з метою стримування наступу важкої техніки противника", — розповів брат військовослужбовця Валентин Марищак.

Таким чином, за словами Валентина Марищака, було зупинено наступ росіян, у напрямку траси Ізюм-Слов'янськ та населеного пункту Кам'янка.

"Доставляючи необхідні надважливі БК трасою, яка була під цілодобовими обстрілами ворожої авіації та танків, на під'їзді у населений пункт, відбулося пряме влучення у автомобіль. Старший лейтенант Марищак Максим Володимирович загинув на місці", — сказав Валентин Марищак.

Сьогодні ім’ям старшого лейтенанта Максима Марищака назвали дві вулиці в його рідному селі та в Кам’янці Ізюмського району — це село, яке він захищав та де загинув. Також його нагородили орденом "Богдана Хмельницького III-ступеня" (посмертно).

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок