Сьогодні, 7 грудня, відзначають День української хустки. Бренд одягу спільно з Херсонським обласним художнім музеєм імені О. Шовкуненка реалізували проєкт "Вкрадене мистецтво". На хустках зобразили викрадені російськими військовими під час окупації твори. Частину з них подарували музею замість оригіналів картин.
Синоптикиня та телеведуча Наталка Діденко розповідає, що хустку зі спільного творчого проєкту українського бренду одягу та Херсонського обласного художнього музею імені О. Шовкуненка, вже має.
"У мене є хустина, на якій зображені саме знамениті іриси Володимира Чуприни, який дуже багато зробив для Херсонського художнього музею", — говорить жінка.
Шовкова хустка "Іриси" — частина колекції "Вкрадене мистецтво", розповіла завідувачка інформаційно-масового відділу художнього музею імені Шовкуненка Лариса Жарких. Мотивами для них стали картини, викрадені з музею під час російської окупації.
"Ми досить довго радились, що краще підійде, які роботи взяти. Я пропонувала взяти квіточки, бо що ще може бути на хустках. Але насправді квітами не обійшлося, й усі ці роботи пов'язані з Херсоном. Авторами стали херсонці або ті, хто жив і зараз живе в місті, або ті, хто народився. Ці хустки є чудовим подарунком, в тому числі й для закордонних партнерів, людей. Насправді російська пропаганда завжди була дуже сильною і в Європі досі вважають, що це велика російська культура, але ж вся ця культура стоїть на крадіжках", — каже Лариса Жарких.
Засновниця бренду одягу Христина Оліярник каже, хустками захоплювалась з дитинства.
"Моя прабабуся працювала на радянській фабриці хусток. І це було з самого дитинства любов до хусток як до мистецтва. Так само і з Херсонщиною, коли стався такий злочин з викраденням і знищенням мистецьких робіт, яких викрали десятки тисяч, ми не могли не звернути на це увагу. І саме ця колекція — ніби як привернення уваги світу і медіа до того, що насправді відбулось", — розповіла засновниця бренду одягу.
Разом із науковими співробітниками музею обирали роботи, які найкраще представлять мистецтво Херсонщини, говорить Христина.
"Один із шаликів, який на мені теж представлений, — це "Русалоньки біля дуба", робота Людмили Вітковської, яка тривалий час жила і працювала на Херсонщині. Є, до речі, робота Шовкуненка, ім'я якого носить Херсонський художній музей. Робота називається "Завод працює" — така місцева романтика. І є такі стрічки, теж робота з Херсонського музею, називається "Козаки йдуть на війну". Ще були леопарди з килима Поліни Райко, який був в неї в хаті, вона їх зобразила. Бо багато людей вважають, що це сови, але це леопарди", — говорить Христина.
Хустки стали об'єктами культурної дипломатії, говорить Христина Оліярник.
"Вироби цієї колекції є у голлівудській зірки Єви Грін, яка зіграла багатьох відомих фільмах. Вона також є у віцепрезидентки Європарламенту. Вона є у першої леді України, а також у прем'єр-міністрки Естонії та багатьох інших жінок, перших леді країни й людей, які представляють світову еліту і спільноту на міжнародному рівні", — каже вона.
Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у WhatsApp, Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.