"У неї в сумці був українській прапор". Військові врятували жінку на Антонівському мосту

"У неї в сумці був українській прапор". Військові врятували жінку на Антонівському мосту

Ексклюзивно

11 червня в Телеграм каналах з’явилося повідомлення про жінку, яка самотужки намагалася потрапити на підконтрольну територію України з тимчасово окупованих Олешок через зруйнований Антонівський міст. Евакуюватись їй допомогли українські військові.

Військовий Сил оборони Херсона з позивним "Макс" говорить, що жінка йшла по мосту з сумкою в руках. У ній був український прапор.

Херсонщина, Антонівський міст, окупація
Жінка показує український паспорт в камеру дрона на Антонівському мосту, 11 червня 2024 року. Фото: скрін з відео Сил оборони Херсона

"Хлопці вже тоді, як виходить, оглядали сумку, то вони знайшли прапор. Ми переживали, звісно думали, що тут або цивільна йде, або якась провокація. Був наказ поки не відкривати вогонь, а поспостерігати. Дивилися на подальші дії жінки, скажімо так, на безпечній для нас відстані. Коли вже чітко роздивилися її, зрозуміли, що вона без зброї, без всякого поясу шахеда, то просто її супроводжували" — розповів військовий.

Херсонщина, українські військові
Військовий Сил оборони Херсона з позивним "Макс", Херсон, 12 червня 2024 року. Суспільне Херсон

За словами головного сержанта з позивним "Балу", після наказу командира батальйону бути готовими до евакуації жінки, військові провели підготовчі заходи. "Вдень, в принципі, у нас заборона на будь-які маніпуляції на воді. Однак, тут склалася така обставина, що небезпечно було залишати цивільну особу на передньому краї, рубежі. Тому був відданий нам наказ евакуювати жінку. Вона поводила себе спокійно, команди в човні виконувала чітко. Після того, як ми її евакуювали на праву сторону, вона була передана медикам", — говорить головний сержант.

Херсонщина, ЗСУ, Сили оборони
Військовий Сил оборони Херсона з позивним "Балу", Херсон, 12 червня 2024 року. Суспільне Херсон

Один з військових Сил оборони Херсона, який брав участь в евакуації говорить, що операція була ризикованою як для жінки, так і для них.

"Загроза була ще з моменту її виявлення і на кожному етапі цієї операції були дуже високі ризики для неї, як для цивільної особи, високі ризики для нас, адже все відбувалося вдень і у росіян є відповідні можливості в розвідці. Тут висока заслуга особового складу та командирів, які планували цю евакуацію", — розказав військовий.

Операція з порятунку жінки тривала 6 годин.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.

На початок