"Це унікальне для світу явище". На місці зруйнованої РФ Каховської ГЕС виросли близько 150 тисяч га зелених насаджень

"Це унікальне для світу явище". На місці зруйнованої РФ Каховської ГЕС виросли близько 150 тисяч га зелених насаджень

Вчені досі не можуть дійти згоди у прогнозах, що надалі відбуватиметься з екосистемами на місці підриву російською армією Каховської ГЕС на Херсонщині. Те, що наразі спостерігають, — це унікальне для усього світу явище.

Про це у марафоні "Єдині новини" повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

За його словами, наразі загальні збитки від підриву російськими окупантами Каховської ГЕС становлять понад 146 мільярдів гривень.

"Внаслідок катастрофи пошкоджені понад 600 тисяч гектарів територій. Крім того, що знищена частина екосистем, втрачені ендемічні види тварин, ще мали наслідки у вигляді величезної кількості відходів руйнації. Це тисячі тонн відходів, які змило в Чорне море. Це велика кількість забруднень, і країни, які фактично межують з Україною по Чорному морю, точно відчули цей вплив", — говорить міністр.

Для того, щоб увага світу не вщухала до цієї проблеми, каже Стрілець, потрібна постійна комунікація. Під час перебування разом з командою у Брюсселі на щорічному заході Greenwick, який присвячений воді, він вкотре розповів про факти екоциду, які вчиняють окупанти.

"Через підрив Каховської ГЕС ми втратили як країна і річка Дніпро втратила понад 14 куб. кілометрів води. Це обсяг води, якого достатньо, щоб поїти весь цивілізований світ дві доби. А ми за дві доби втратили це. Ми вкотре закликали європейську та світову спільноту до того, щоб у першу чергу зупинити цю війну", — каже він.

Руслан Стрілець додав, що російські військові окрім природи постійно атакують ще й об'єкти гідроенергетики. Єдиний шлях, як їх убезпечити — це в першу чергу захистити їх системами протиповітряної оборони.

"Без захисту таких об'єктів, не тільки Україна може залишитися без води та без енергетики, а й сусідні країни", — розповів міністр.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.

На деокупованій території Херсонщини визначили місця для буріння 50 нових свердловин, аби забезпечити місцеве населення питною водою у громадах де відсутнє водопостачання після підриву військами Каховської ГЕС.

Раніше Уряд на засіданні 18 липня затвердив постанову про експериментальний проєкт з початку відбудови Каховської ГЕС, яку підірвали російські військові. Координуватиме проєкт Міністерство економіки, а замовником робіт буде державне "Укргідроенерго".

Також виконувач обов’язків директора департаменту сільського господарства та зрошення Херсонської обласної державної адміністрації Дмитро Юнусов повідомив, що аби провести першочергові заходи та відновити зрошення на правобережжі Херсонщини після підриву російськими військами Каховської ГЕС, необхідно приблизно 100 мільйонів гривень.

В Україні розробляють два етапи проєкту відновлення Каховського гідровузла, у склад якого входить відбудова Каховської гідроелектростанції. Про це в ефірі телемарафону Суспільне. Спротив повідомив голова правління Укргідропроєкту Вадим Крайник.

Президент конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко та виконавчий директор "Економічного дискусійного клубу" Олег Пендзин повідомили, що через дефіцит кадрів в Україні не вистачить фахівців для будівництва нової Каховської гідроелектростанції та облаштування водосховища.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.

На початок