"Він завжди хотів захищати людей". Історія загиблого на війні молодшого сержанта з Херсонщини Олександра Онищенка

"Він завжди хотів захищати людей". Історія загиблого на війні молодшого сержанта з Херсонщини Олександра Онищенка

Ексклюзивно

Молодший сержант Олександр Онищенко жив у Комишанах на Херсонщині. Він отримав професію зварювальника, відслужив строкову службу. Після цього вирішив стати професійним військовим та підписав контракт. 8 березня 2024 року Олександр загинув на Донеччині під час виконання бойового завдання

Він завжди хотів захищати людей — розповідають про Олександра Онищенка його мати Світлана та наречена Марина Дем’янова.

"Всі побратими, з якими я спілкувалася, ніхто про нього не може сказати нічого поганого. Тобто це була людина, яка від себе віддасть останнє, але все одно зробить. Якщо потрібна була якась допомога, і ось він був поруч. Я завжди його за це сварила, бо він ніколи не міг відмовляти людям. Тобто, якщо потрібна комусь допомога, він кине всі свої справи і почне допомагати іншим", — говорить Марина.

"Він завжди хотів захищати людей". Історія загиблого на війні сержанта з Херсонщини Олександра Онищенка
Загиблий на війні боєць з Херсона Олександр Онищенко. Марина Дем'янова

Олександр народився у Херсоні, разом з родиною жили у Комишанах. У 18 років був призваний на строкову військову службу, служив у військах протиповітряної оборони.

"Йому дуже сподобалася ця професія і тоді він зі строкової служби підписав контракт і пішов вже служити за контрактом. Після початку війни чомусь саме в нього почалось якесь бажання розвиватися, проходити якісь навчання за кордоном. Після того, як він проходив навчання в Німеччині, його частину перевели до Києва і ми жили в Києві. Потім знову його збирались переводити до Дніпра, але через те, що вони поїхали на навчання в Іспанію, це якось затрималося. Після приїзду з Іспанії їм подзвонили та сказали, що потрібно їхати на виїзд у Донецьку область", — каже мати Світлана Онищенко.

Олександр захоплювався риболовлею, говорять мати та наречена. Кажуть, що він просто жив рибалкою, і це було з дитинства.

"Він завжди хотів захищати людей". Історія загиблого на війні сержанта з Херсонщини Олександра Онищенка
Олександр Онищенко разом зі своєю нареченою. Марина Дем'янова

"Я коли ходила вагітна, теж дуже любила бути на воді, бо вона мене заспокоювала. Олександр завжди мріяв про воду, навіть з Іспанії привіз цілу купу тихих вудочок і наживок. Це була його стихія. Кожен раз, коли він приїжджав на вихідний, ми повинні були поїхати на риболовлю. Він мріяв, що у нього буде син і що першим ділом, коли він підросте, він поїде з ним на риболовлю", — говорить наречена.

21-річний молодший сержант Олександр Онищенко загинув 8 березня 2024 року на Донеччині під час виконання бойового завдання.

"Він завжди хотів захищати людей". Історія загиблого на війні сержанта з Херсонщини Олександра Онищенка
Загиблий військовий з Херсона Олександр Онищенко. Марина Дем'янова

"Я цю дитину так виховувала, щоб цей світ хоч трошки був кращим. Для мене це було якесь золоте дитя, я не знаю. Я виховувала його завжди в любові, в ласці, і в мене виріс такий син — достойний нашої країни", — каже мати.

21 травня у Херсоні попрощались із двома загиблими військовослужбовцями — солдатом Анатолієм Голодним і молодшим сержантом Олександром Онищенком. Обидва воїни загинули на Донеччині.

Раніше у Херсонському районі попрощались із молодшим сержантом Романом Романюком. Він загинув 11 травня на Дніпропетровщині під час виконання бойового завдання.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.

На початок