Ідентифікували ще одну картину, викрадену з Херсонського художнього музею під час окупації

Ідентифікували ще одну картину, викрадену з Херсонського художнього музею під час окупації

Ольга Малютіна Натюрморт
Викрадена РФ з Херсонського художнього музею робота Ольги Малютіної "Натюрморт. Яблука та виноград". Фото: Херсонський художній музей/Facebook

Працівники Херсонського художнього музею виявили на відео, знятому російським пропагандистським каналом, ще одну викрадену під час окупації картину. Загалом, налічено вже 102 таких витвори мистецтва.

Про це написали на сторінці у Facebook Херсонського художнього музею.

Повідомляється, що у вересні 2023 року в новинах пропагандистського каналу знімали сюжет в Центральному музеї Тавриди. На відео потрапив зворотний бік полотна з маркуванням та інвентарним номером Херсонського художнього музею, йдеться в повідомленні. За цими даними працівники музею з'ясували, що викраденим полотном є картина Ольги Малютіної "Натюрморт. Яблука та виноград", написана в 1974 році.

"На кадрах з відео російських ЗМІ також помітили сім ідентифікованих раніше викрадених полотен: Івана Шульги "Рибалки на березі моря", Леоніда Чичкана "Закарпатський мотив", Венери Такаєвої "Дочка Гюзель", Валерія Машницького "Суднобудівний завод. Суботник. Обідня перерва", Анатолія Платонова "Гурзуф. Джерело", Антоніна Фоминцева "Дніпровські плавні" та Ксенії Стеценко "Півонії, маки, виноград", зазначили в своєму дописі працівники Херсонського художнього музею", — йдеться у дописі.

Наразі 101 ідентифікована картина, викрадена з Херсону під час окупації, знаходиться в окупованому Криму, в сімферопольському Центральному музеї Тавриди. Місце знаходження ще одного полотна поки не встановили.

Раніше повідомлялося, що херсонські музейники вже ідентифікували 100 робіт митців, які під час втечі з міста викрали військові РФ.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.

На початок