"Вірю, що побачу свій дім на лівобережжі, буду розміновувати його". Історія вибухотехніка з Херсонщини Оксани Пишної

"Вірю, що побачу свій дім на лівобережжі, буду розміновувати його". Історія вибухотехніка з Херсонщини Оксани Пишної

Херсонщина, поліція, розміновує Херсонську область
Інспекторка поліції Оксана Пишна, Херсонщина, 2024 рік. Фото: Поліція Херсонської області/Telegram

Інспекторка з особливих доручень відділу вибухотехнічної служби ГУНП в Херсонській області Оксана Пишна розміновує рідну Херсонщину від російських боєприпасів.

Про це у Facebook повідомила поліція Херсонської області.

"Я бачу вщент зруйновані села, зруйновані будинки. Мені важко бачити, знати, що гинуть діти, гинуть люди, травмуються люди. Я відчуваю, що приношу людям користь, користь тією роботою, що я роблю”, – зізнається вибухотехнік поліції Херсонщини Оксана Пишна.

Кожного дня разом зі своїми колегами інспекторка з особливих доручень відділу вибухотехнічної служби ГУНП в Херсонській області виїжджає на місця російських обстрілів, аби розміновувати населені пункти.

історія жінки
Інспекторка поліції Оксана Пишна виконує завдання на службі, Херсонщина, 2024 рік. Фото: Поліція Херсонської області/Telegram

"До цього часу останні роки працювала в кадровій службі, але паперова робота надоїла — хотілось на практиці надавати якусь допомогу. Я пройшла відповідну підготовку в навчальному центрі в Житомирі, також пройшла навчання на оператора БПлА. Мені дуже подобається вчитись новому", — зізнається Оксана.

За словами інспекторки, під час виїздів на місця, які атакувала армія РФ, люди дуже дивуються, коли бачать жінку-вибухотехніка. І додає, що жінок дуже мало в цій професії – тут і небезпека, можливо тяжке спорядження, яке доводиться з собою брати, коли виходиш на огляд місця подій.

Оксані разом з іншими колегами доводиться їздити по всій Херсонщині, кожен раз дивитись на зруйновані будинки, села, де не має жодної людини.

"Я бачила емоції людей, які приїздять до своїх домівок, які це все бачать, ці сльози, цей розпач – важко. Мені важко бачити, знати, що гинуть діти. З початком війни цінності змінились, була переоцінка цінностей. По іншому почали відноситись до матеріального. Коли прийшла війна ми все втратили, тоді стала зрозуміла цінність життя", — говорить Оксана.

історія жінки
Інспекторка поліції Оксана Пишна розміновує територію, Херсонщина, 2024 рік. Фото: Поліція Херсонської області/Telegram

Оксана Пишна розказала, що підтримує її в цій нелегкій справі.

"Наснагу в моїй роботі мені дає віра, дуже гарний колектив. Були ситуації, коли ми виходили на завдання, і коли за тобою йдуть та тобі прикривають спину. В мене навіть були вперше сльози на очах", — розповіла вона.

Жінка вірить в те, що херсонці повернуться на лівобережжя області, яке наразі тимчасово окуповане армією РФ.

"Я вірю, що побачу свій будинок, буду очищати його від вибухонебезпечних предметів. Хочу додому, і я вірю, що ми там будемо", — каже Оксана.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.

На початок