Ударна техніка, звільнення від затримання: у Херсоні працюють курси самооборони для жінок

Ударна техніка, звільнення від затримання: у Херсоні працюють курси самооборони для жінок

Ексклюзивно

У Херсоні співробітники управління патрульної поліції області започаткували спеціальний курс із самооборони для жінок. Тут навчають техніці удару, звільненню від затримання, правовим аспектам та домедичній допомозі.

Курси самооборони зазвичай відвідують від 8 до 10 жінок. Як розповів старший інспектор з професійної підготовки управління патрульної поліції у Херсонській області Сергій Бортник, заняття проводять з різних видів.

"Це ударна техніка руками та ногами, звільнення від можливих захоплень. Розробили елементарні прийоми, які жінки можуть використовувати для свого самозахисту. Фізична розминка, різні навантаження, тобто кожна жінка сама розраховує свої сили", — говорить старший інструктор.

Херсон, курси самооборони для жінок
Херсон, жінки на курсах самооборони, 23 лютого 2024 рік. Фото: Суспільне Херсон

Курси започаткували у листопаді 2023 року, розказав начальник відділу зв’язків із громадськістю управління патрульної поліції В'ячеслав Грибко. Після того як, отримали позитивні відгуки від жінок, вирішили продовжити навчання з самооборони.

"Окрім самооборони є також домедична підготовка для жінок. Ми навчаємо як надавати домедичну допомогу, що робити в надзвичайних ситуаціях. Курс складається з восьми занять. Перше заняття — що таке самооборона, які правові аспекти самооборони, коли застосовувати", — каже правоохоронець.

Херсон, курси самооборони для жінок
Херсон, курси самооборони для жінок, 23 лютого 2024 рік. Фото: Суспільне Херсон

Херсонка Ірина говорить, що курси цікаві та корисні.

"По-перше, це фізичне навантаження, якесь спілкування, обмін якимось досвідом, і впевненість в собі. Дуже сподіваюся, що це ніколи в житті мені не знадобиться, але живемо в такий час, то знання будуть не зайві", — каже жінка.

Херсон, курси самооборони для жінок
Жінки на курсах самооборони в Херсоні, 23 лютого 2024 рік. Фото: Суспільне Херсон

За словами Вячеслава Грибко, на восьмому (останньому — ред.) занятті, жінки складатимуть іспит.

"По закінченні курсу жінки будуть знати як захистити себе на вулиці, базові прийоми від удушення, перекиду, якщо тебе схопили спереду, ззаду, якщо схопили за руку, як треба вириватися та як діяти в темному провулку, під'їзді чи ліфті", — розповів Грибко.

Окрім навичок самооборони, курси для жінок у Херсоні — нагода поспілкуватися та психологічно розвантажитись.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.

На початок