"В армії РФ немає успіху на лівому березі, вона зазнає найпотужніших втрат". Гуменюк про Херсонський напрямок

"В армії РФ немає успіху на лівому березі, вона зазнає найпотужніших втрат". Гуменюк про Херсонський напрямок

Херсонщина, лівобережжя, Кринки, Сили оборони
Українські військові. Фото: Генштаб ЗСУ/Facebook

Російські війська, не маючи успіхів на лінії зіткнення, намагаються заполонити інфопростір своїми вигаданими перемогами. Такою стала фейкова доповідь про зачищені плацдарми на лівобережжі Херсонщини. Насправді ситуація зовсім інша.

Про це в марафоні "Суспільне. Спротив" заявила керівниця об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони та охорони півдня Наталія Гуменюк.

"На тлі цих розмов факти говорять абсолютно протилежне. Армія РФ зазнає найпотужніших втрат. За минулу бойову добу ліквідували 98 російських військових. Одна третина з цієї кількості — безпосередньо ліквідована у напрямку Кринок. І те, що вони спромоглись тільки на один штурм протягом минулого доби, це також красномовно свідчить про зміни погодних умов, в яких довелося діяти іншим способом", — говорить Гуменюк.

Керівниця об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони та охорони півдня повідомила, що розвіяний туман дозволив російській армії активізувати авіацію. Вони намагалися знову випускати керовані авіабомби по правому берегу, зокрема, атакували Саблуківку. Також намагалися атакувати й лівобережжя некерованими авіаційними ракетами.

"Це ще раз говорить про те, що успіху на самій лінії зіткнення немає. Намагаються тиснути з повітря. Активізували у цих погодних умовах і використання FPV дронів, "Ланцетів", інших БпЛА і трошки підсилили обстріли артилерії. Зокрема, по об'єктах цивільного інфраструктури завдали близько 20 обстрілів. Це в основному правий берег, чотири людини отримали поранення за добу. У відповідь Сили оборони, продовжуючи контрбатарейну боротьбу, знищили півтора десятка важкокаліберних гаубиць РФ", — каже вона.

Крім цього, Наталія Гуменюк зазначила, що критичної зміни в кількості російських військ не зафіксували. І додала, що вони намагалися провести ротацію.

"Це зрозуміло, вони весь час це роблять, як спосіб підтримання комплектації штурмових груп, тому що зазнаючи потужних втрат, вони змушені формувати нові штурмові групи з іншого персоналу. Не з тих, хто там побував і точно знає, що це квиток в один кінець. Кожного разу штурмові групи мають втрати до 80 відсотків свого особового складу", — каже Гуменюк.

Раніше Сили оборони півдня спростували інформацію, яку розповсюдило воєнно-політичне керівництво РФ про зачищення плацдарму на лівобережжі Херсонщини.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.

На початок