Директора Херсонського театру обрали членом наглядової ради Українського культурного фонду

Директора Херсонського театру обрали членом наглядової ради Українського культурного фонду

Ексклюзивно
Олександр Книга
Директор Херсонського театру Олександр Книга. Фото зі сторінки у Facebook Олександра Книги

Генеральний директор — художній керівник Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша Олександр Книга увійшов до складу наглядової ради Українського культурного фонду (УКФ).

У коментарі Суспільному Олександр Книга розповів, що кандидатів до складу наглядової ради УКФ обирали ті заклади культури України, які зареєструвалися.

"Я подавав свою кандидатуру на участь у конкурсі та пройшов. За проколом голосування зі 106 установ за мене віддали голоси 72. Хочу подякувати всій культурній спільноті країни, що підтримали мою кандидатуру", — сказав Книга.

За його словами, ініціатором створення УКФ було Міністерство культури на чолі з тодішнім міністром Євгеном Нищуком. Цю ініціативу підтримали в адміністрації президента України. Тоді й був створений фонд для підтримки різних проєктів у галузі культури по аналогії європейських та міжнародних фондів.

"Я був членом наглядової ради Українського культурного фонду першої каденції, ми запускали роботу цього фонду. Було багато невідомого, дирекція працювала над створенням механізмів: як працювати, яким чином звітувати, підбирали експертів. Зараз це вже третя каденція", — розповів Олександр Книга.

Він говорить, що є і незадоволені роботою фонду. Це, зокрема, ті, хто не отримує гранти. Але, каже Книга, фонд розвивається та росте.

"Наразі є велика потреба саме в коштах фонду, тому що грошей обмаль на мистецькі й культурні проєкти в Україні. Але попереду, думаю, багато змін. Є речі від яких треба відмовитись, які заважали, треба пустити якісь речі, щоб якомога більша кількість громадських організацій і культурних інституцій могли долучатися до отримання грантів від фонду", — сказав Олександр Книга.

Що відомо про Олександра Книгу

Олександр Книга народився 26 березня 1959, у селі Покровка Очаківського району Миколаївської області.

В жовтні 1989 став директором Херсонського обласного музично-драматичного театру ім. М. Куліша, у 1999 році – генеральним директором. А з березня 2004 року і донині є генеральним директором — художнім керівником Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша.

У 1995 році отримав звання заслужений працівник культури України, у 2009 році — заслужений діяч мистецтв України, у 2017 — народний артист України.

Є засновником та президентом Міжнародного театрального фестивалю "Мельпомена Таврії", а також співзасновником та головою Євразійської Театральної Асоціації. У 2021 році згідно з рейтингом турецького мистецького журналу "Tiyatro" став "Театральним діячем року".

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.

На початок