Український бренд відтворив на нашивці вишивку з викраденої військами РФ картини з Херсонського музею

Український бренд відтворив на нашивці вишивку з викраденої військами РФ картини з Херсонського музею

Український бренд відтворив на нашивці вишивку з викраденої військами РФ картини з Херсонського музею
. Нашивка від українського бренду, картина Михайла Брянського "Портрет дівчини у вишиваній сукні" Фото: Херсонський художній музей/Facebook

Український бренд "Dodo Socks" розробив дизайн нашивки-вишивки на основі викраденої з Херсонського художнього музею російськими окупантами картини Михайла Брянського "Портрет дівчини у вишиваній сукні". Нашивку розробили у колаборації з музеєм, повідомив бренд на сторінці у Facebook.

Як повідомив у Facebook Херсонський художній музей, компанія створила колекцію патчів з вишивками усіх регіонів Україні, але у процесі пошуку "херсонського" візерунку не могла знайти автентичні орнаменти регіону.

Їх увагу привернула історія картини "Портрет дівчини у вишиваній сукні" Михайла Брянського, яку російські окупанти викрали з Херсонського художнього музею на початку листопада 2022 р.

"На картині узори, які побутували у XIX ст. Тут поєднання лиштви — прямої лічильної гладі, хрестика і занизування характерних для традиційної української вишивки. Ймовірно, такі сорочки були поширені на півдні України", — йдеться в дописі Херсонського художнього музею.

Що відомо про Херсонський обласний художній музей імені Олексія Шовкуненка

27 травня 2023 року виповнилось 45 років від заснування Херсонського обласного художнього музею імені Олексія Шовкуненка. Він був відкритий у будівлі, яка має статус пам’ятки історії та архітектури.

Херсонський художній російські окупанти розмародерили на початку листопада 2022-го, з колекції, яка налічувала майже 14 тисяч одиниць, незаконно вилучили понад 11 тисяч творів мистецтва.

Після відходу російських військ з міста будівля двічі потрапляла під обстріл і зазнавала ушкоджень.

Раніше працівники Херсонського Художнього музею ідентифікували ще п'ять картин з колекції, які викрали російські окупанти у листопаді минулого року.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок