Забруднення ґрунтів, загибель тварин і рослин, потрапляння нафтопродуктів у море: наслідки затоплення Херсонщини

Забруднення ґрунтів, загибель тварин і рослин, потрапляння нафтопродуктів у море: наслідки затоплення Херсонщини

Забруднення ґрунтів, загибель тварин і рослин, потрапляння нафтопродуктів у море: наслідки затоплення Херсонщини
. Херсон. Затоплений причал у мікрорайоні Корабел, 6 червня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Все, що принесла із собою штучна повінь внаслідок підриву Каховської ГЕС, осяде на ґрунтах. На їх відновлення піде 30-40 років.

З водою до Чорного моря потраплять нафтопродукти. Також через затоплення знищені місця проживання тварин і рослин південного регіону. У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України прогнозують, якими будуть наслідки затоплення.

Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" розповів перший заступник міністра Олександр Краснолуцький.

"Від того, що розлилася вода, були розмиті тверді побудові відходи, були потрапляння нафтопродуктів у воду, потрапляння продуктів життєдіяльності людини, від скотомогильників. Все це буде осідати вниз і буде проходити до ґрунтів. Наскільки вони будуть забруднені і чи зможемо їх використовувати у сільському господарстві, зараз важко спрогнозувати. Для цього потрібно взяти проби", – сказав Олександр Краснолуцький.

Також він зазначив, що від швидкості води залежатиме, який шар родючого ґрунту змиється. Ймовірно, на його відновлення знадобляться десятки років. Зараз беруть проби води на наявність нафтопродуктів. Частина з них осяде, частина потрапить до Дніпро-Бузького лиману і Чорного моря.

"Ми прогнозуємо, що велика частина нафтопродуктів потрапить і до лиману, і до Чорного моря. Також через масову загибель риби залишки потраплятимуть до лиману і певна частина – до моря. Ми говоримо про загрозу не тільки для України, а й про загрозу для Чорноморського регіону", – сказав заступник міністра.

Ще одним наслідком руйнації гідроелектростанції є затоплення болотних угідь, де мешкали представники тваринного і рослинного світу південного краю, з них – багато червонокнижних.

"Вода підтопила багато водно-болотних угідь - це місця гніздування перелітних птахів. Відповідно на сьогодні під загрозою знищення перебувають сотні тисяч птахів і десятки тисяч тварин, які знаходили місце життя на цих територіях. Що з ними зараз відбувається через воду ми не знаємо, але прогнозуємо, що будемо мати величезні втрати", – повідомив Олександр Краснолуцький.

Раніше в Міністерстві аграрної політики та продовольства повідомляли, що внаслідок знищення російськими військами Каховської ГЕС Херсонський завод з розведення молоді риб може бути повністю затоплений. Цінне племінне поголів’я та молодь будуть втрачені.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок