Біля знищеного будинку, але з мрією про мир. Жителька Посад-Покровського розповіла свою історію

Біля знищеного будинку, але з мрією про мир. Жителька Посад-Покровського розповіла свою історію

Ексклюзивно
Біля знищеного будинку, але з мрією про мир. Жителька Посад-Покровського розповіла свою історію
. Посад-Покровське. Діна Старікова розповідає, як залишилась без будинку внаслідок російських обстрілів, 18 квітня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

На початку повномасштабного вторгнення Діна Старикова місяць жила у підвалі разом з 86-річною матір'ю, ховаючись від російських обстрілів. Потім виїхала з рідного села Посад-Покровське. У травні минулого року російські снаряди повністю зруйнували її будинок. У грудні, після деокупації, повернулась до Посад Покровського.

Жінка показує залишки свого будинку у Посад-Покровському, згадує, аби збудувати дім працювала все життя, доводилось їздити на заробітки.

"Знімали свої пальта, взуття, у нас було чистенько усе, все було добре. В кухні газова плита стояла, умивальник, столик, меблі тільки купила, холодильник новий", розповідає жінка.

У спальні, від якої не лишилось навіть стін, також були нові меблі. На вулиці скрізь росли квіти.

"Завжди чистенько, коли замітала, сусіди сміялися і казали "що ти робиш?" кажу, щоб чисто було. І самій, і людям приємно. А зараз що поробили, окопи понакопували", говорить Діна Старикова.

З 86-річною матір’ю місяць ховалися у підвалі, звідки практично не виходили. Бачили і як дрони літали, і ракети.

Біля знищеного будинку, але з мрією про мир. Жителька Посад-Покровського розповіла свою історію
Посад-Покровське. Зруйнований внаслідок російських обстрілів будинок, 18 квітня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Через місяць після початку повномасштабного вторгнення виїхали. Спочатку до Миколаєва, потім Тернополя. Там жінка дізналась, що важко поранені її син та невістка, які займались волонтерством у селі.

"Артему пробило ногу наскрізь і кістку подробило. А в невістки з носа і до шиї нічого немає. З легені вийняли уламки в лікарні в Миколаєві, встановили трубочку, щоб дихала і повезли у Польщу. Їй вже 13 операцій зробили", розповіла жінка.

На онкологію хворіє мати Діни Миколаївни. Зараз у жінки загострення хвороби.

"Горе за горем, в мене замкнутий круг і що далі робити? Куди привезти, у дітей теж все розбите, де мені жити я не знаю?", говорить Діна Миколаївна.

До Посад-Покровського жінка повернулась у грудні. Розгрібати завали, які лишились від її будинку, допомогли волонтери "Добробату". Єдине бажання у жінки відбудувати хоча б щось, щоб був дах над головою. А мрія, у неї одна.

"Головне, щоб мир скоріше був, найголовніше, а потім решта. Не хочу ні багатства, нічого, я хочу, щоб був мир. І щоб мої діти, онуки були коло мене, щоб ніяка мама не плакала, не страждала", говорить Діна Миколаївна.

Що відомо

  • У Посад-Покровському на Херсонщині до повномасштабного вторгнення Росії проживали 2240 людей, під час війни залишалось до двадцяти. Інфраструктура та приватні будинки зруйновані. Чи скоро відбудують Посад-Покровське дізнавалися кореспонденти Суспільного.
  • У селі Посад-Покровське на Херсонщині встановили 20 модульних будинків. Їх поставили в першу чергу пенсіонерам і людям, у яких повністю зруйноване житло.

Читайте також

Військові РФ обстріляли автобусний парк у Херсоні

"На Херсонщині ситуація складна, але контрольована силами ЗСУ" — пресофіцер тактичної групи "Грім"

Військові РФ мінують лівобережжя Херсонщини — Генштаб

Херсон під обстрілами, військові РФ мінують лівобережжя. 420 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Telegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок