Примусова паспортизація. На Херсонщині окупанти обіцяють житлові сертифікати та безоплатну медицину людям з паспортом РФ

Примусова паспортизація. На Херсонщині окупанти обіцяють житлові сертифікати та безоплатну медицину людям з паспортом РФ

Примусова паспортизація. На Херсонщині окупанти обіцяють житлові сертифікати та безоплатну медицину людям з паспортом РФ
. Ілюстративне фото: Getty Images

На лівобережжі Херсонщини наразі чергова хвиля примусової паспортизації. Російські військові знову обіцяють людям за умови отримання паспорта РФ надання житлових сертифікатів та полісів обов'язкового медичного страхування, повідомив у телемарафоні "Єдині новини" перший заступник голова обласної ради Юрій Соболевський.

Зокрема, так званий медичний поліс місцевим жителям можна оформити виключно, якщо є паспорт громадянина РФ, говорить Соболевський.

"Російські військові постійно нагадують, що тільки цей поліс дає право на безплатну медичну допомогу. Тобто коли наші люди відмовляються від російського громадянства, вони не мають можливості отримати медичну допомогу. Всім цим займаються переважно громадяни РФ, які приїхали до Херсонщини займатися інтеграцією до "руського миру". Місцеві колаборанти виступають як декорації, що ніби то є хтось з громадян України, хто радіє окупантам", — каже перший заступник голови облради.

За словами Соболевського, росіяни постійно провалюють плани паспортизації, тому зараз "малюють цифри". А також вони постійно говорять, що Херсонщина буде брати участь у виборчому процесі РФ.

"Тому їм так само треба показати, що у них є вже певна кількість виборців з російськими паспортами, які потім будуть брати участь в цьому шоу. Але ми розуміємо, що насправді цього не буде, як і не було проведено жодного референдуму на Херсонщині про її статус", — говорить Юрій Соболевський.

Що відомо

  • У тимчасово окупованих населених пунктах Запорізької та Херсонської областей російські військові активно організовують евакуацію до Криму. Поки йдеться про опитування, втім поширюють інформацію про примусове виселення наприкінці цього місяця.
  • На лівобережжі Херсонщини складна ситуація, військові РФ намагаються "вислати" місцевих жителів до Росії. На тимчасово окупованій території області тривають посилені поліцейські заходи. А мати телефон — небезпечно для життя.
  • З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну прокуратура Херсонської області відкрила 48 справ щодо незаконного переміщення людей у межах області та депортацію за межі країни.
  • Російські військові продовжують примусову паспортизацію населення тимчасово окупованої території Херсонської області, здійснюють на людей психологічний та фізичний тиск. Зокрема, на блокпостах армія РФ обмежує пересування громадян України, які не отримали паспорти Російської Федерації.
  • Армія РФ посилює контррозвідувальний та поліцейський режими на тимчасово окупованій території Херсонської області. Зокрема, в Каховському районі, вони перевіряють телефони у місцевого населення, шукають так званий "заборонений контент".
  • На тимчасово окупованій території Херсонської області російські військові заборонили в'їзд-виїзд до села Велика Кардашинка Скадовського району та посилили перевірку документів і мобільних телефонів.

Читайте також

Виноробня імені Трубецького на Херсонщині позбулась імені російського князя

Росіяни поширили фейк про дозвіл від СБУ на розстріл дезертирів на Херсонщині

"Б'ють по сільськогосподарських площах, де люди намагаються відродити регіон". Гуменюк про обстріли Херсонщини

Обстріли правобережжя, доправили гумдопомогу місцевим жителям. 410 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Telegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок