"Герої без зброї": херсонський рятувальник збирає на тепловізори для пожежних частин свого міста

"Герої без зброї": херсонський рятувальник збирає на тепловізори для пожежних частин свого міста

Ексклюзивно
"Герої без зброї": херсонський рятувальник збирає на тепловізори для пожежних частин свого міста
. Одеса, рятувальник Віктор Ревенко разом з дружиною на благодійному заході, де збирають на тепловізори для пожежних частин Херсона, 27 лютого 2023р. Фото: Суспільне Херсон

В Одесі відбувся благодійний захід “Герої без зброї”. Один з його організаторів херсонський рятувальник і музикант Віктор Ревенко.

Текст пісні написала дружина Віктора, херсонська поетеса Альона Мовчан. Подружжя організувало благодійний проєкт для збору грошей на тепловізори для херсонських рятувальників. Альона читає вірші, Віктор — акомпанує та співає.

Підтримати ініціативу подружжя прийшла херсонка Надія Токарь. Жінка розказує, що з Альоною та Віктором вони друзі.

"Зараз спілкуємося рідко, але нам дуже подобається їх творчість і ми спостерігаємо за їх розвитком. А зараз під час війни — це нові твори, які нам до душі нам", — каже Надія Токарь.

Актор Херсонського театру імені Миколи Куліша Сергій Михайловський з організаторами заходу знайомий давно. Альона — керівниця літературно-драматургічної частини у театрі, де він працює.

"Це наші рідні, близькі люди, які теж були в окупації і відчувають те саме, що і ми. Ми їм підспівували, тому що ми не одній хвилі з ними. Це було круто", — розповів актор.

"Герої без зброї": херсонський рятувальник збирає на тепловізори для пожежних частин свого міста
Одеса, рятувальник з Херсона Віктор Ревенко акомпанує дружині Альоні Мовчан під час заходу на якому збирають на тепловізори для херсонських пожежних частин, 27 лютого 2023р. Фото: Суспільне Херсон

Через постійні обстріли Херсона у місцевих рятувальників роботи побільшало, розповідає Віктор. Усе необхідне обладнання вони отримали від держави після деокупації міста, але тепловізорів не вистачає.

"Тепловізори потрібні у будь-якому разі. Вони допомагають знайти осередки вогню, пожежі у важкодоступних місцях, там, де око людини не бачить. Це перестінки, дахи будинків, там не видно оком, що горить", — говорить чоловік.

"Герої без зброї": херсонський рятувальник
Одеса, організаторка заходу "Герої без зброї" Альона Мовчан читає вірші, 27 лютого 2023р. Фото: Суспільне Херсон

З благодійною творчою програмою подружжя окрім Одеси вже відвідало Кропивницький та Миколаїв.

"Програму ми готували протягом двох тижнів і постійно ми її допрацьовуємо. Ось, наприклад, у нас відбувся перший захід. Після нього підсумовували і допрацювали. Я написала новий вірш 21 лютого і його також вставила до програми, а якісь прибрала. Робота ведеться постійно", — каже Альона Мовчан.

Альона та Віктор планують виступи ще у семи містах: Києві, Кременчуці, Кривому Розі, Вінниці, Житомирі, Білій Церкві та Черкасах. На сьогодні зібрали 40 тисяч гривень. Тепловізорів говорять потрібно три — для кожної пожежної частини Херсона. Їх вартість, за словами Олени Мовчан, майже 190 тисяч гривень.

Що відомо

  • У 10 містах України планують провести благодійний захід "Герої зброї" на підтримку рятувальників Херсона. Під час заходів будуть збирати кошти на закупівлю тепловізорів для кожної з пожежних частин деокупованого міста.

Читайте також

На Херсонщині артилеристи ЗСУ знищили плавзасіб з російською ДРГ та склади з боєприпасами

З населених пунктів Херсонщини з моменту деокупації евакуювались близько 15 тисяч жителів області

Армія РФ обстрілює окуповані населені пункти Херсонщини, щоб виправдати свою втечу — Гуменюк

Знищення складів боєприпасів РФ та втеча колаборантів до Криму. 370 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок