У своїй квартирі у рідному Херсоні вони пережили дев'ять місяців окупації та лишаються зараз, під постійними обстрілами російських військових. У родині Шерстюк троє дівчаток – Ліза, Ніка та Даша. Виживати, розповідає мама Тетяна, було важко. Історію родини Шерстюк дізнались кореспонденти Суспільного.
Під час окупації шукали українську гуманітарну допомогу. Гірше було з ліками, які в цій родині необхідність. Адже брат Тетяни має інвалідність. Та попри все виїздити не збирались жодного разу.
"У нас же всі вікна на той бік виходять. То літаки пролітають, то їхні бабахкання чути. Літаки пролітають та ще й скидають щось. У нас немає бомбосховища, тому ми вдома. Рідні стіни, як мама каже, є рідні стіни, а куди виїздити? Нам немає куди їхати. Спочатку було батькам страшно, а потім звикли вже. Чекаємо, поки це все скінчиться. Світло є, і вода є, це ж добре, і газ є", — каже Тетяна Шерстюк.
Важко було і дітям. До повномасштабного вторгнення вони танцювали у дитячому колективі "Янголи добра" та брали участь у проєктах "Сильні духом" та "Краса без обмежень". Під час окупації ж доводилось весь час сидіти вдома, на вулиці гуляли вкрай рідко, бо розповідає Ніка, боялись російських військових. Сестрички шукали собі заняття. Почали плести з бісеру, читали.
"Ми плетемо такі браслетики, каблучки, брелочки. Вже подарували подружкам, бабусі. А ми потім навчили інших своїх подруг, вони теж тепер плетуть такими гумками. Подобається малювати подаруночки різні, чоловічків", — розповіла Ніка Шерстюк.
Керівниця дитячого творчого колективу "Янголи добра", який відвідували дівчатка, з родиною підтримувала зв’язок усю окупацію. Каже, хвилювалися, щоб дітей не вивезли до Росії під приводом оздоровлення.
"Знаєте, у нас є такий вираз - я допомагаю собі, допомагаючи іншим. І ця взаємна підтримка, яка була завжди й дала можливість вистояти, витримати та зараз підтримує. Коли вони кажуть - як ми чекаємо, коли відкриється школа, як ми хочемо знов прийти в школу, знов танцювати, знов співати, навчатися, обійняти усіх-усіх", — каже керівниця дитячого творчого колективу "Янголи добра" Марина Колокот.
Ліза, Ніка й Даша кажуть, мріють про скорішу Перемогу. Тоді вони зможуть повернутись до школи і звичного життя, а ще поїхати влітку на море.
Що відомо
- Російські війська за добу 16 лютого з РСЗВ, мінометів, артилерії, танків та БПЛА 76 разів атакували Херсонщину.
- Армія РФ 16 лютого обстріляла Херсон, снаряд вбив 70-річну жінку, яка перебувала на вулиці.
- Троє людей поранені внаслідок обстрілів Херсонської області російськими військами 15 лютого.
- Протягом доби, 15 лютого, армія РФ 17 разів обстріляла Херсон. Під вогнем перебували його передмістя Антонівка та мікрорайони Корабел і Таврійський, одна людина поранена. Снаряди влучили в автовокзал, пошкоджений автобус. Також обстріляли ботанічний сад, завод карданних валів, будинки.
- Російські війська знову обстріляли лікарню в Бериславі. Поцілили у котельню. Поранений працівник закладу.
Читайте також
Залишаються вдома попри постійні обстріли РФ. Як живуть люди у Чорнобаївці на Херсонщині
На Херсонщині у селі Садовому три місяці немає електрики та води: в яких умовах живуть люди
359 день війни: хроніка подій в Херсонській області
Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон
Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber