Пошкоджені будівля та обладнання. Як працює херсонська дитяча лікарня під обстрілами

Пошкоджені будівля та обладнання. Як працює херсонська дитяча лікарня під обстрілами

Ексклюзивно
Пошкоджені будівля та обладнання. Як працює херсонська дитяча лікарня під обстрілами
. Херсон, вибиті вікна через обстріли РФ у будівлі дитячої лікарня, фото 2 січня 2023р. Фото: Суспільне Херсон

Херсонська обласна дитяча лікарня з початку повномасштабної війни ні на день не припиняла свою роботу. Лікарі працювали і під час окупації, продовжують і зараз — під обстрілами.

Альбіна Соболєва не відходить від ліжка сина. Хлопцю зробили операцію. На госпіталізацію довго не наважувались, тому що побоювались обстрілів, але зрештою звернулись до лікарів.

"В мого сина складний перелом, стояли спиці. В лікарні залишився один лікар, він герой. Зробив все, що потрібно. Також надають всі медикаменти, яких потребує мій син", — каже жінка.

У лікарні зараз всі вікна в палатах і кабінетах забиті плитами OSB. За словами старшої сестри діагностичного відділення Наталі Курдюкової — це задля безпеки дітей. Також облаштували і укриття, до якого спускаються під час масових обстрілів.

"Ми намагались зробити максимально зручні умови. В палатах тепло, за необхідності є люльки для маленьких діточок, ковдри та матраци. Завжди свіжа вода, для маленьких є пляшки. Зробили біотуалет. Також є каталка для важкохворих", — розповіла старша сестра діагностичного відділення.

Завідувачка відділенням анестезіології новонароджених Ольга Біляцька, каже, що під час обстрілів страшно. Проте вже звикли. А коли виникають проблеми зі світлом, працюють генератори.

Російські військові тричі за місяць завдавали ударів по лікарні, розказав директор медичної частини Олексій Мащенко.

"В лікарні більше ніж 1000 вікон вибито і забито плитами. Ліквідовуємо дуже швидко, але іноді потрібна допомога в цьому. З обладнання пошкоджені деякі пристрої штучної вентиляції легень. А також такі мінімальні пристрої, як газовий аналізатор, в приймальному відділенні дихальний апарат. Збитки значні", — говорить Олексій Мащенко.

У лікарні зараз діти з деокупованих районів області. Попри складні умови, маленькі пацієнти отримують таку саму спеціалізовану медичну допомогу, як і до війни, каже старша медична сестра Наталя Курдюкова.

"Лікарі працюють в такому штатному режимі. Всі виходять на роботу. Пацієнти в лікарні є. Робота є. Надаємо невідкладної допомоги цілодобово. Медикаментами ми забезпечені. Тяжко, гучно, але продовжуємо працювати", — розказала Наталя Курдюкова.

Що відомо

  • Російські війська в ніч на 1 січня обстріляли дитячу лікарню у Херсоні. Одна людина загинула. Вибило понад 700 вікон, є руйнування у грудному відділенні неонатального корпусу та двох реанімаційних палатах. Також пошкоджено медичні кабінети в основному корпусі. 50 % відділення повністю зруйновано. Також пошкоджена опалювальна система, водопостачання та киснева система.
  • Ввечері 10 січня російські війська знову обстріляли дитячу обласну лікарню у Херсоні. Влучили в неонатальний корпус, в будівлі вибиті всі вікна. Також пошкоджена поліклініка медичного закладу.

Читайте також

342 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок