На площі Свободи у Херсоні пункт незламності облаштували одним із перших. Про намет городяни знають, тому поспішають сюди зранку. Електрика поки з’явилась не у всіх домівках, тому зарядити гаджет — завдання першочергове. В пунктах незламності можна зігрітися, отримати гарячі напої та їжу, скористатися інтернетом
Херсонець Євген Плахотніков прийшов підзарядити гаджет, бо вдома на ХБК нема світла. Світлана прийшла сюди зарядити телефон, щоб подзвонити рідним і задоволена, що є така можливість. Всередині намету тепло — поки заряджається телефон, можна зігрітись, розповідає херсонка Світлана.
Такі пункти облаштовані не лише у центрі міста. В іншому наметі тепло, працюють генератори, є старлінк. А ще є гарячий чай та солодощі. Ольга Серба у пункті вперше. Каже, живе на ХБК, електрики ще немає, тому пункти незламності – порятунок.
Ніна Пихтіна послугами пункту користується постійно, бо живе у будинку поруч. Електрики вдома немає з 9 листопада. Тут заряджають гаджети, читають новини, гріються.
"Сюди постійно приходжу, заряджаю телефон, є чай кому потрібно, печиво. Вчора приносили макарони, дитячий одяг, на ліжечко клали. Крупи, якісь тістечка були у ящиках. Добре, тепленько і зручно. Заряджаємо, читаємо, а що робити", – говорить Ніна.
Пункти незламності працюють цілодобово в автономному режимі. Електрика та інтернет тут є завжди. Відкривають їх не лише у Херсоні, а й в інших деокупованих громадах на правобережжі. Зокрема у Бериславі, Білозерці, Великій Олександрівці. В обласному центрі стаціонарні пункти працюють у Корабельній та Дніпровській райрадах, у приміщеннях двох пожежно-рятувальних загонів та у наметах за п’ятьма адресами.
Керівник пресофісу Херсонської ОВА Олександр Толоконніков говорить, що всі пункти незламності працюють, продовжують відкриватися нові. Люди гріються, заряджають телефони на площі і інших районах, де встановлені пункти незламності.
Нарівні із центрами незламності відкриваються і центри гуманітарної допомоги. Таких наразі у Херсоні понад 10. Функції вони виконують спільні. Головна мета – створити їх якомога більше, аби за будь-яких обставин люди мали доступ до основних послуг, розповідає перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський.
"Можуть так само потім бути частиною мереж і пунктів незламності. Там буде можливість у людей отримати в тому числі гуманітарні послуги, це отримання гуманітарної допомоги, це буде опалене приміщення, там де можна зігрітись, зарядити гаджети і там має бути доступ до зв’язку, там буде Starlink, і люди зможуть зв’язатись з рідними", – говорить Юрій Соболевський.
Що відомо
- У Херсоні дієві гуманітарні центри перепрофілюють, а ті, що відкриватимуть, відразу облаштують під пункти незламності.
Читайте також
279 день війни: хроніка подій в Херсонській області
Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон
Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber