В Новій Каховці на Херсонщині окупанти пограбували картинну галерею імені Альбіна Гавдзинського

В Новій Каховці на Херсонщині окупанти пограбували картинну галерею імені Альбіна Гавдзинського

В Новій Каховці на Херсонщині окупанти пограбували картинну галерею імені Альбіна Гавдзинського
. Картинна галерея імені Альбіна Гавдзинського Фото: Каховська міська територіальна громада

В Новій Каховці на Херсонщині 1 листопада російські військові пограбували картинну галерею імені Альбіна Гавдзинського. Про це повідомляє Новокаховська міська рада. З картинної галереї масово вивозили твори живопису, графіки, скульптури.

Інформацію про пограбування картинної галереї підтвердив Суспільному голова Новокаховської міськради Володимир Коваленко.

"Вивозять із галереї всі експонати, які є. Під'їхала вантажівка, і почали все виносити - це містяни побачили, але близько людей не пускали. Там зберігалося понад тисячу творів мистецтва, і серед них 297 картин, які заслужений художник України Альбін Гавдзинський подарував Новій Каховці", розповів Коваленко.

Галерея зачинена з 9 вересня, відколи звільнилися навіть чергові.

За інформацією міськради, це пограбування стало продовженням мародерства російськими окупантами закладів культури, медицини та інших установ міста Херсон та Херсонської області після об’явлення окупаційною владою "евакуації" населення.

За даним фактом Виконавчий комітет Новокаховської міської ради готує офіційне звернення до відповідних правоохоронних органів про вчинення злочину.

Що відомо

  • Картинна галерея ім. А.С.Гавдзинського заснована 4 листопада 1967 року як художній відділ Херсонського краєзнавчого музею. Художні фонди галереї нараховували понад 1200 експонатів, серед яких унікальна колекція з 297 творів живопису та графіки А.С.Гавдзинського, колекція офортів народного художника України В.Ф.Мироненка, колекція ілюстрацій народного художника України В.Г.Литвиненка та багато інших.

Читайте також

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок