Без урочистих лінійок, але в українській школі — як розпочався новий навчальний рік для школярів Херсонщини

Без урочистих лінійок, але в українській школі — як розпочався новий навчальний рік для школярів Херсонщини

Без урочистих лінійок, але в українській школі — як розпочався новий навчальний рік для школярів Херсонщини
. Ілюстративне фото. Фото: Pexels

Для школярів Херсонщини розпочався новий український навчальний рік. Окрім офлайн та дистанційного навчання, батьки учнів могли обрати екстернат для 9 - 11 класів та сімейну форму освіти.

Херсонка Юлія розповідає, що директорка їх школи прихильниця "руського миру". Жінці кілька разів телефонували зі школи та пропонували продовжити навчання за російською програмою. Вона відмовилася та перевела дитину в інший навчальний заклад. 1 вересня у школярки відбувся перший урок у 4 класі за українською програмою.

Херсонка Тетяна – мати двох школярів. Вони виїхали з окупації. Жінка каже діти захотіли навчатися дистанційно тільки зі своїм класом.

"Син пояснив свій вибір тим, що це є випускний клас. Тому це було його бажання отримати атестат про закінчення 9 класу саме зі своєї школи. А донька відразу сказала, що хоче отримувати знання від своєї вчительки", - говорить мати школярів.

Тетяна – вчителька однієї з херсонських шкіл. Напередодні навчального року жінка виїхала з окупації. Тепер продовжує працювати онлайн.

За її словами, навчатиме херсонських дітей, які залишилися в окупації та які виїхали на підконтрольну територію і за кордон. Навчання проводитиметься у дві зміни – з 9 години для учнів 5-6 класів, з 11 для 7- 9 класів. Щодня має бути не більше двох уроків. Навчання триватиме на інтернет платформах Google class та Zoom. Кожен вчитель має навантаження у 38 годин.

"У нас є діти, які вчаться в закордонних школах і хочуть навчатися у нас дистанційно. І ми це теж будемо враховувати. Першу половину дня школярі навчаються очно. А потім під'єднуються до нас", - розказує вчителька.

Начальниця управління освіти Херсонської міської ради Наталя Журженко говорить, що до освітнього процесу залучені тільки ті педагоги, які виїхали з окупації. Директори, які залишилися в окупації будуть співпрацювати також з тими, яким вдалося виїхати.

На сьогодні, навчання херсонських дітей забезпечуватимуть 59 комунальних закладів освіти. До різних форм навчання залучено понад 29 тисяч херсонських дітей. Окрім дистанційного навчання можна обрати екстернат для 9- 11 класів та сімейну форму освіти.

"Всі ці форми підходять для дітей, які, наприклад знаходяться за кордоном і відвідують школу тієї країни, але водночас не хочуть втрачати українську освіту. Хочуть мати українські документи про базову освіту або середню освіту, але не хочуть від'єднуватися від свого класу в сподіваннях скоро повернутися додому", - каже начальниця управління освіти.

Перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський говорить, що херсонські освітяни зробили неможливе для того, щоб розпочати та на потрібному рівні організувати навчальний процес за різними формами навчання, враховуючи, що більша частина області в окупації.

"Після деокупації, буде відкорегована, так само освітня програма, в тому числі і графік. Можливо, від частини канікул доведеться відмовитися або зменшити для того, щоб освіта була якісною", - розказує Соболевський.

Також, за його словами, педагогів, які залишилися в окупації не буде звільнено. Після визволення області вони зможуть відновити свою роботу. А тих, хто зможе виїхати - долучать до навчального процесу на місцях.

Своєю чергою, окупаційна влада, анонсувала відкриття шкіл, які з 1 вересня навчатимуть за російською програмою. В списку їх 107. Хоча раніше планувалося відкрити 91. На думку росіян, оприлюднення цієї інформації має вберегти школи від нібито українських обстрілів.

Вчителька Тетяна, яка чотири дні тому виїхала з окупації говорить, що якщо раніше в школах навчалося тисячі учнів, то в школах окупаційної влади їх від 200 до 400. І ті зібрані з різних навчальних закладів. Батьки скоріш за все ведуть у школи своїх дітей за гроші. Раніше росіяни обіцяли чотири тисячі рублів за навчання, зараз 10. Крім того, в школах будуть постійно перебувати російські військові, які в будь-який момент можуть вивезти дітей куди завгодно або прикриватися ними.

Що відомо:

  • Навчальний рік для школярів з Херсонщини розпочнеться 1 вересня, хоча раніше називали дату 1 жовтня. Освітяни збирають інформацію про кількість дітей, які продовжать вчитися в школі.
  • Окупаційна влада на Херсонщині примушує освітян з першого вересня почати працювати за російськими програмами. Голова російського освітнього надзору Анзор Музаєв заявляє про те, що найближчим часом школи Херсона отримають акредитацію і будуть видавати випускникам атестати російського зразка.
  • На Херсонщині окупаційна влада примушує освітян працювати за російськими стандартами. За місяць до початку нового навчального року тиск посилився — ходять по домівках, вишукують вчителів, погрожують та змушують до співпраці.
  • Окупаційна влада погрожує штрафами та конфіскацією майна батькам, які відмовляються віддавати дітей у захоплені школи та дитячі садки. А тим, хто привів дітей на так зване "навчання" пропонують 4 тисячі рублів за кожного школяра.
  • Для організації навчання за російськими програмами окупаційна влада планує завезти на Херсонщину російські книжки та підручники.

Читайте також:

  • Нова партизанська школа. Як готуються до навчання на тимчасово окупованих територіях
  • 190 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок