На Херсонщині представники окупаційної влади носять пенсії в рублях по домівках та збирають особисті дані

На Херсонщині представники окупаційної влади носять пенсії в рублях по домівках та збирають особисті дані

На Херсонщині представники окупаційної влади носять пенсії в рублях по домівках та збирають особисті дані
. Фото: Finbalance

10 тисяч рублів за паспортні дані - на окупованій Херсонщині окупаційна влада приносить додому пенсії в рублях тим, кому раніше гроші приносили працівники Укрпошти.

Херсонка розповіла, що її мати-пенсіонерка не має банківської картки, тому не отримувала виплат із березня.

"Днями до мами прийшла поштарка. Мама була одна вдома. Поштарка попросила паспорт, ідентифікаційний код, щось довго переписувала, нічого не пояснюючи. А потім вручила за два місяці 20 тисяч оцих ворожих російських рублів. На запитання моєї мами: " Що ви переписуєте?" Сказала, необхідно для документів, що ви отримали пенсію", - розповіла жінка.

Відсутністю засобів до існування - саме так пояснює виконувач обов’язків голови Херсонської ОВА Дмитро Бутрій те, що деякі люди беруть пенсії в рублях.

"Окупант влаштовує терор проти нашого населення. По людські розумію тих людей, звичайно за щось треба жити. Ідуть беруть рублі. Вони отримують пенсії через ощадбанк", - говорить Дмитро Бутрій.

Проблема в тому, що на тимчасово окупованій території банки не працюють. Але ті, хто виїхав, можуть отримати пенсії через ощадбанк пенсії, додав Бутрій.

"У Херсонській області 70 тисяч людей користувалися послугами пошти для отримання пенсій", - розказала виконувачка обов'язків начальника головного управління пенсійного фонду України в Херсонській області Людмила Тарнавська.

Отримати кошти люди зможуть тільки виїхавши на підконтрольну Україні територію. До цього моменту всі нарахування будуть збережені.

Що відомо:

  • З першого липня на території окупованої Херсонщини припинила роботу Укрпошта. Пенсіонери, які отримували кошти через Укрпошту та інші банки залишилися без грошей.
  • Клієнтам ПриватБанку, які знаходяться на тимчасово окупованій Херсонщині відновити доступ до Приват24 можливо через селфі-верифікацію в чаті онлайн. Для цього потрібно мати підключення до Інтернету.

Читайте також:

  • 162 день війни: хроніка подій в Херсонській області.
  • Повернення в минуле: окупаційна влада Херсонщини знищила медичну реформу.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок