Освітян Скадовська, які співпрацюватимуть з окупаційною владою, звільнять з роботи — міський голова

Освітян Скадовська, які співпрацюватимуть з окупаційною владою, звільнять з роботи — міський голова

Освітян Скадовська, які співпрацюватимуть з окупаційною владою, звільнять з роботи — міський голова
. Фото: Суспільне Дніпро

Школи Скадовської громади продовжують працювати дистанційно за українським законодавством. З тими, хто погоджується працювати в так званих "нових школах" з "новим керівництвом" трудові відносини будуть припинені автоматично, повідомив Скадовський міський голова Олександр Яковлєв.

За його словами, окупаційна влада продовжує тиснути на освітян, намагається переформатувати всю систему освіти у Скадовську. Цього тижня оголошені імена "нових директорів" навчальних закладів. Вчителів та технічний персонал змушують писати заяви про звільнення і переходити у "нові»"школи.

"Усі заклади освіти зареєстровані за українськими законами і мають законних керівників, яких призначала сесія Скадовської міської ради. Наскільки мені відомо, жоден директор закладу Скадовської громади не погодився на співпрацю з окупаційною владою. Ці директори брали на роботу вчителів та персонал. Тому, ті працівники, хто хоче писати заяву на звільнення, має її писати лише на ім'я законного директора", - каже Яковлєв.

Він розповів, що після захоплення будівель освітніх закладів, усі заклади продовжують функціонувати у дистанційному режимі. Технічний персонал та вчителі не повинні ходити до захопленої будівлі та не повинні виконувати вказівки нових директорів, оскільки законний директор в цій будівлі не здійснює своїх повноважень.

" Сьогодні працівники закладів продовжують отримувати кошти з бюджету України і з бюджету Скадовської громади. Тому працівник не може за ці кошти працювати на нових директорів, та сприяти навчанню дітей за російськими чи іншими програмами", - пояснив Олександр Яковлєв.

Також Скадовський міський голова зазначив, що до початку нового навчального року всі технічні працівники будуть переведені у простій зі збереженням середньої зарплати, вчителі працюватимуть дистанційно. З тими, хто погоджується співпрацювати з " закладами", трудові відносини будуть розірвані автоматично.

Що відомо:

  • У тимчасово окупованому Криму директорів шкіл зобов’язали до 1 липня скласти списки вчителів. Ймовірно, їх потім планують відправити на роботу в школи на окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей.
  • Абсолютна більшість херсонських вчителів відмовляється переходити на російську систему викладання, їхати до Криму на так звану "перепідготовку".

Читайте також:

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок