В тимчасово окупованих Каховці і Новій Каховці викрадені два журналісти: подробиці зникнення

В тимчасово окупованих Каховці і Новій Каховці викрадені два журналісти: подробиці зникнення

В тимчасово окупованих Каховці і Новій Каховці викрадені два журналісти: подробиці зникнення
. Фото: Суспільне

В один день, 12 березня, у Каховці та Новій Каховці зникли два журналісти - Олег Батурін та Сергій Цигипа. Обоє активно висвітлювали стан справ в їх містах та області з часу вторгнення РФ в Україну. Суспільне поспілкувалось з рідними та знайомими зниклих та дізналось подробиці зникнення.

12 березня у Каховці зник журналіст херсонської газети "Новий день" Олег Батурін. Іван Антипенко, колега, повідомив журналістам Суспільного, що востаннє списувався з Олегом у день зникнення.

"Олег сказав, що близько 16 години він йтиме на зустріч, але без деталей. З того часу зв’язку з ним не було", - розповів Іван Антипенко.

Іван також повідомив, що останнім часом часто спілкувався з Олегом Батуріним. Він розповідав про ситуацію в Каховці, Новій Каховці, Таврійську.

"Олег знав багато людей як журналіст з багаторічним досвідом. Знав, що там відбувається. Він не приховував свою державницьку позицію, проукраїнську, зрозумілу до війни і під час неї. У нього на ФБ чіткі і зрозумілі месиджі стосовно того, хто ворог, що відбувається", - сказав Іван Антипенко.

Олег Батурін записався до місцевого громадського формування, виходив на патрулювання вулиць, охороняв місто від мародерів.

"Не було ніяких передбачень, з ким зустрічається Олег. Я знаю, що росіяни його затримали, він у них. Його затримали разом з Сергієм Цигипою чи окремо", - розповів журналіст.

Журналіст з Нової Каховки Сергій Цигіпа зник вранці 12 березня. Дружина Олена розповіла, що він разом з собакою пішов до її мами віднести продукти. На блокпосту через Північнокримський канал Сергія зупинили і довго щось перевіряли. Про це телефоном їй розповіли місцеві.

"Учора я пішла по його стопах, він був з собакою, думала, що його знайду. Нікого не знайшла. На блокпосту всіх пропускають, перевіряють документи, оглядають машини протягом 2 хвилин. Чому так довго тримали Сергія, я не розумію", - сказала Олена.

Сьогодні зателефонували донці і сказали, що собаку бачили, вона прив’язана на подвір’ї виконкому. Дружина пішла, військовий віддав собаку, але ніякої інформації про Сергія не надав. Олена припускає, що затримання чоловіка пов’язане з його активною громадянською позицією і журналістською діяльністю.

"Ніхто зі мною не зв’язувався, чекаємо, може, будуть якісь умови. Можливо, щось він фотографував. Може, побачили, що в нього щось є і тому зупинили і затримали. Він кожний день багато викладав інформації на своїй сторінці у Facebook. Дар'я, його донька, вела сторінку в Інстаграм. Він багато писав щодня по 4-5 статей, всі патріотичного характеру, давали інформацію, де хто розташований, які бої ведуться, що робиться, він вів інформаційну війну", - сказала Олена.

Що відомо:

  • Прокуратура Херсонської області відкрила кримінальне провадження за фактом викрадення журналіста Олега Батуріна за статтею 438 Кримінального кодексу України – порушення законів і звичаїв війни.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок