На Херсонщині прокуратура відкрила провадження за фактом імовірного викрадення окупантами журналіста

На Херсонщині прокуратура відкрила провадження за фактом імовірного викрадення окупантами журналіста

На Херсонщині прокуратура відкрила провадження за фактом імовірного викрадення окупантами журналіста
. Фото: Суспільне Херсон

12 березня у Каховці Херсонської області зник журналіст газети "Новий день" Олег Батурін. Прокуратура Херсонської області відкрила кримінальне провадження за фактом порушення законів та звичаїв війни.

Про це йдеться на сторінці обласної прокуратури у Facebook.

За даними слідства, до зникнення журналіста ймовірно причетні військовослужбовці ЗС РФ та особи незаконних військових формувань.

Вказані дії становлять пряму загрозу життю й здоров’ю мирного населення, суперечать нормам міжнародного гуманітарного права, а саме статей 51, 52 Додаткового протоколу до Женевської конвенції від 12 серпня 1949 року, які прямо забороняють напади на цивільне населення та цивільні об’єкти.

Наразі у кримінальному провадженні проводяться невідкладні слідчі дії, спрямовані на швидке, повне і неупереджене дослідження обставин кримінального правопорушення. Хід досудового розслідування взяла під контроль обласна прокуратура.

Що відомо:

  • 24 лютого війська РФ перетнули кордон України і розпочали масштабне вторгнення. На Херсонщині кілька днів йшли бої. 1 березня війська окупантів зайшли в Херсон.
  • 24 лютого головну споруду Північно-Кримського каналу та Каховську ГЕС на території Херсонської області захопили окупанти.
  • 2 березня російські військові висунули вимоги жителям Херсона, а 3 березня російські військові захопили телевежу.
  • Місто залишається в облозі. Періодично глушать мобільний зв'язок і інтернет. Машини з продуктами та ліками до Херсона не пускають. До російського гумконвою не вийшов жоден житель обласного центру.
  • Натомість 5 березня жителі Херсона вийшли на мирну акцію протесту, щоб показати окупантам Херсон - це Україна. Наступного дня до них доєдналися інші міста, селища, села Херсонської області і з кожним днем їх стає більше. Люди виходять на мирні акції щодня.
  • На Херсонщині зник журналіст газети "Новий день" Олег Батурін

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок