У Херсоні в рамках Національного тижня безбар’єрності, який триває з 19 по 25 травня, ветеранка російсько-української війни Мирослава Ільчишина на псевдо "Алергія" провела майстерклас з виготовлення ляльок-мотанок.
У колекції Мирослави Ільчишиної є мотанки "Херсонка", "Кримчанка", "Луганчанка" і та, яка символізує тимчасово окуповані Олешки. Майстриня — ветеранка російсько-української війни. До повномасштабного вторгнення Мирослава разом з родиною проживала в Олешках. 20 квітня 2024 "Алергію" списали з війська. Жінка має другу групу інвалідності. До того служила у 34 бригаді берегової оборони 30 корпусу морської піхоти ВМС ЗСУ.
"Я вже була списана, комісована у 2021 році. Але так сталося, що хто вийшов із лівого берега з 24-го на 25-те зі своїми побратимами, і ми добралися до своїх, і я знову опинилася в війську. Я маю дві військові професії. Одна — бойова медикиня, а друга — командир бойової машини БМП-2", — говорить Мирослава Ільчишина.

Жінка допомагає Збройним Силам України, продаючи на благодійних аукціонах виготовлені власноруч ляльки-мотанки. За словами Мирослави, рукоділля допомагає їй реабілітуватися після поранення.
"Щоб не впасти у відчай і не поїхати дахом, то треба було щось робити руками. І я вирішила отак, спочатку кошики, потім мотанки. У мене такі поранення і це все зв'язано з руками, тому що тремор, і голова, і багато чого. І я вирішила, що все-таки мотанка дійсно заслуговує на те, щоб бути в центрі уваги зараз, тому що вона є оберегом", — каже ветеранка російсько-української війни.

Одна з учасниць майстеркласу Ганна Приходько спробувала початковий етап створення мотанки. Говорить, що це буде складно, і дуже кропітка робота. За її словами, такі люди як Мирослава Ільчишина її надихають та мотивують.
"Це така сила волі, це таке захоплення повинно бути. У неї важке життя, але вона все одно продовжує чимось займатися, допомагати. Це дуже сильна жінка", — каже Ганна Приходько.

Після проведеного майстеркласу планує спробувати виготовляти ляльки-мотанки вдома і так само продавати свої вироби для допомоги українським військовослужбовцям, говорить Ірина Либа.
"Я вважаю, що нашим людям трошки треба прокинутися, прийти до свідомості, що люди такі, як пані Мирослава, будуть повертатися додому. І вони повинні жити в комфорті. Це повинно бути від споруд і до відношення стосовно цієї людини. Вони заслуговують поваги", — каже учасниця майстеркласу.

"Здебільшого, люди, які не дотичні до війни, не маючи нікого там на фронті, для них це наче руки-ноги цілі, який ти інвалід, сказали побратиму. А те, що в нього безліч контузій, що в нього стоїть пластина в голові, це нікого не обходить. Суспільство повинно бути готовим нас прийняти. Не ми, суспільство нас", — говорить Мирослава Ільчишина.
Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у WhatsApp, Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.