До голови Борівської селищної ради звернулися власники близько 90 земельних ділянок, які стверджують, що невідомі їм люди без їх відома уклали та зареєстрували договори оренди на землю.
Орієнтовна площа ділянок — приблизно 600 гектарів, розповів в ефірі "Українського радіо Харків" Борівський селищний голова Олександр Тертишний.
Про можливі оборудки з паями випадково дізнався фермер з села Гороховатка, який виявив це на кадастровій карті. Інші власники землі з Борівської громади почали перевіряти оформлення своїх паїв.
Пенсіонерка Наталія з села Гороховатка успадкувала пай площею понад 5 га від батьків. Нині дізналася, що її земля в оренді у фермерського господарства "Агроземля". Суспільному пані Наталія розповіла, що про таке господарство раніше не чула: "Мені з тієї землі хоч трошки допомоги є, а тепер забрали останнє". Жінка звернулася із заявою до поліції.
Староста сіл Гороховатка, Бахтин, Голубівка Олександр Дубинець телефоном повідомив, що станом на 19 січня до поліції поскаржилися близько 25 мешканців.
Колишній Борівський район — аграрний. Староста сказав, що "земля — практично єдиний заробіток для людей. Вирощують в цій місцевості бобові культури, соняшник тощо".
Після скарг мешканців громади Борівський селищний голова Олександр Тертишний скликав нараду за участі представників Служби безпеки, прокуратури, поліції та фермерів. Жителі висловлюють претензії до фермерського господарства "Агроземля", зареєстрованого на Дворічанщині. Власник господарства живе в Полтаві.
За словами Тертишного, з представниками господарства борівчанам поспілкуватися не вдалося: "Люди наші намагалися додзвонитися, але там "морозяться"… Ми направили листи до Харківської облдержадміністрації, Міністерства юстиції, до профільного комітету Верховної Ради".
На дзвінки Суспільного у господарстві "Агроземля" також не відповіли.
На території Борівської громади частково реалізували спробу реєстрації договорів оренди нібито з підробленими підписами власників земельних ділянок, розповів директор Департаменту агропромрозвитку Харківської облдержадміністрації Сергій Прокопченко.
"У районі працюють правоохоронні органи з цього приводу, райдержадміністрація також вживає заходів... Треба розуміти, що реєстраційні дії й дії щодо підробки підписів — це досить складно, потрібен час, щоб усе з’ясувати", — сказав Прокопченко.
Він нагадав, що при облдержадміністрації працює Антирейдерський штаб з оновленим складом та робоча група щодо раціонального використання земель та захисту прав землевласників і землекористувачів. У разі випадків рейдерства, інших проблем і суперечностей можна звертатися до Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.