Перейти до основного змісту
У Харкові судили лікаря-офтальмолога, який вніс неправдиві дані про стан здоров'я військовозобов'язаного — вирок

У Харкові судили лікаря-офтальмолога, який вніс неправдиві дані про стан здоров'я військовозобов'язаного — вирок

У Харкові лікар-офтальмолог міської клінічної лікарні №14 імені Гіршмана вніс свідомо неправдиві дані про стан здоров'я чоловіка, який проходив обстеження у зв'язку з призовом на військову службу. За даними слідства, він поставив діагноз, який надалі міг звільнити пацієнта від мобілізації.

Про це йдеться у вироку Київського районного суду Харкова від 6 березня.

Згідно з документом, у липні 2023 року до лікаря-офтальмолога під час проходження обстеження звернувся чоловік та попросив внести неправдиві дані щодо стану свого здоров'я.

"У медичній документації зазначено наступний діагноз: периферійна вітреохориоретинальна дистрофія типу "слід равлика" правого ока, дірчастий розрив сітківки в меридіані 12 годин лівого ока, периферійна вітреохориоретинальна дистрофія обох очей з наявністю "німого" розриву сітківки на лівому оці", — йдеться у вироку.

У залі суду лікар свою провину не визнав та пояснив, що під час обстеження пацієнт мав крововилив в очах, і він міг помилитися з діагнозом.

"Згідно з випискою було рекомендовано диспансерний нагляд офтальмолога за місцем помешкання та лазеркоагуляція сітківки на обох очах. Ніяких контактів з пацієнтом не було, ніяких пропозицій йому не висловлювали. Ніяких перемовин щодо пособництва йому ухилитись від проходження військової служби не було", — розповів підозрюваний у залі суду.

Під час судового засідання прокурор надав суду заяву на ім'я керівника Київської окружної прокуратури, написану чоловіком, який проходив обстеження 4 жовтня 2023 року. У ній він зазначив, що лікар написав неправдиві дані щодо його здоров'я, у результаті чого він отримав висновок про часткову непридатність для проходження військової служби.

У ході слідства експерти довели, що висновок лікаря про розрив сітківки не підтвердився, йдеться у вироку суду.

Суд визнав винним лікаря-офтальмолога у підробленні документівч. 2 ст. 358 КК України та призначив йому 3400 гривень штрафу.

У посібництві в ухиленні від призову підозрюваного визнали невинним через недоведеність, що в його діях були ознаки кримінального правопорушення.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, WhatsApp, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

Топ дня
Вибір редакції
На початок