Харківець Ігор Шишко після звільнення з полону, в якому він перебував 801 день, очолив обласний простір "Пліч-о-пліч" та допомагає ветеранам війни.
Які заняття для реабілітації військових проводять у ветеранському просторі та як Ігор Шишко планує використати власний досвід для допомоги іншим — читайте та дивіться у матеріалі Суспільне Харків.
"Я на своєму досвіді розумію, наскільки це потрібно"
Ветеранський простір "Пліч-о-пліч" почав працювати в Харкові понад місяць тому. Очолив комунальний заклад Ігор Шишко, який повернувся з російського полону в травні 2024 року.
Пробувши 801 день у полоні, відчував постійне пригнічення, постійне знущання з боку всіх органів РФ, які були націлені на катування. Тобто — це ГУЛАГ ХХІ сторіччя. Плюс ще дуже втратив у вазі, тому що не було нормального харчування. Відчувши все це, я на своєму досвіді розумію, наскільки це потрібно — вивільнити цю агресію, усі накопичені негативні явища.


Ігор Шишко каже, мета простору — реінтеграція ветеранів у цивільне життя. Він впевнений, що військових потрібно долучати до всіх процесів та зробити їх активними членами суспільства.
"Наша допомога ветеранам має ґрунтуватися на таких засадах, що не ветеран приходить до органів місцевого самоврядування, державної влади, громадських об’єднань, які допомагають, а безпосередньо всі ці люди приходять до ветерана й залучають його в цивільне життя. Це заповнення заяв, юридичний супровід, психологічний супровід. Помічник ветерана має кожен день працювати над залученням ветерана до різних заходів. Може, це буде ветеранський бізнес, може, студії зі зйомки ютуб-каналів, розробка 3D-моделей, це медичні реабілітації", — розповів Ігор Шишко.
"Все спрямовано на те, щоб ветерани реабілітувалися й входили в цивільне життя сильно"
У ветеранському просторі "Пліч-о-пліч" вже проводять реабілітаційні заняття для військових, зокрема — вчать грати на барабанах.
"Зі школою барабанів DrumDreams ми започаткували пробний захід з реабілітації на барабанах для ветеранів. Завдяки тому, що мембрана рухається, а кожен орган в організмі має свою частотну характеристику, і ця частотна характеристика відповідає якраз оцим низьким частотам, які видають барабани. Тобто розслабляється серцево-судинна судинна система, якраз вивільняється вся агресія, плюс у кого є проблеми із суглобами — вони можуть їх розрухати. Усе це спрямоване на те, щоб наші ветерани реабілітувалися й входили в цивільне життя максимально широко і сильно", — розповів Шишко.

Офіцер запасу Нацгвардії Віталій Посохов, який під час повномасштабної війни служив на Харківщині, звільнився зі служби за станом здоров'я чотири місяці тому. Ветеран каже, до цих занять грав на барабанах ще у школі.
"Я проходив службу в підрозділах Нацгвардії, почав служити у 1998 році, відслужив 26 з половиною років. Звільнився за станом здоров’я і зараз перебуваю на військовій пенсії. Мені подобається гра на барабанах. Я чую динаміку гри, ритм. Із задоволенням навчаюся. Проводиш час, психологічно розвантажуєшся", — розповів Віталій Посохов.


"Один у полі не воїн. Команда — є команда"
Ігор Шишко каже, наразі команда працює над штатним розписом та зробила запити на виділення коштів з обласного бюджету. Також розраховують на допомогу волонтерів та спонсорів.
"Практично з усіма провідними ветеранськими організаціями в області ми співпрацюємо, і навіть не тільки в нашій області. Будемо будувати команду, збирати навколо себе і нашого закладу однодумців, збирати допомогу всіх, у тому числі волонтерів, громадських об’єднань і насамперед наших міжнародних партнерів. Голова облради Тетяна Єгорова-Луценко вже знайшла мецената, і вже опрацьовуємо можливість допомоги нашій організацій. Це якийсь міжнародний партнер Харківської області", — розповів голова простору "Пліч-о-пліч".
Ігор Шишко зазначив, у планах — розширити кількість активностей для ветеранів, які допоможуть їм в реабілітації.
Будемо залучати гранти для таких наших проєктів. Це от музична реабілітація, реабілітація через малювання, психологічна реабілітація — люди працюватимуть із фахівцями в цьому напрямку. І найголовніше — це юридична допомога: практично всі потребують складання якихось заяв, може, навіть позовів, що відповідають їхнім інтересам.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, WhatsApp, Facebook, Viber, Instagram, Youtube