Пів року тому в Україні на базі ЦНАПів були створені центри рекрутингу української армії. За цей час консультації отримали 23 596 відвідувачів, з них 5797 кандидатів уже розпочали процес підбору позицій та оформлення на службу в Силах Оборони. Харківщина — один з лідерів у цій програмі.
Про це повідомив 6 листопада під час брифінгу заступник начальника відділу рекрутингу та комплектування сектору комплектування Харківського обласного ТЦК та СП Олег Щирський.
"За статистикою, Харківський регіон у цьому плані лідирує — у нас з тієї кількості людей Харківська область відібрала 16,7% (від кількості людей, які звернулася й отримали консультацію, тобто від 23 596 — ред). Це ті, які звернулися до центрів, що розташовані в Харкові, тобто це в нас два ЦНАПи", — розказав Олег Щирський.
За словами Щирського, найчастіше на Харківщині кандидати на службу обирають професію операторів БПЛА.
Це новий рід військ, і тому всі хочуть пробувати. Далі це медичні працівники, це водії. Зрозуміло, що трішки менше в нас ідуть у піхоту. Знову ж таки, пропонують спеціальності, залежно від того, яка в людини освіта. Якщо в неї є, наприклад, права тракториста або водія, зрозуміло, що їй перш за все пропонуватимуть відповідні спеціальності. Просто в ЗСУ спеціальності можна комплектувати залежно від освіти, тобто ми не можемо людину без якоїсь фахової освіти направити на спеціальність, де потрібні якісь технічні знання.
Прямий рекрутинг до військових частин
З 5 жовтня в Україні запрацювала програма рекрутингу, згідно з якою людина може самостійно мобілізуватися до військової частини. Для цього потрібно пройти співбесіду з представниками військових частин або з їхнім командуванням, отримати письмову згоду, рекомендаційний лист та написати відповідну заяву.
"Далі військова частина направляє копію вашої заяви, направлення на військово-лікарську комісію до районного центру комплектування, при цьому ви будете проходити медичну комісію. Тобто, до нас в ТЦК офіційними каналами потрапляє заява й офіційне направлення, де буде вказано, що ви проходите медичну комісію виключно для цієї військової частини. Після проходження медичного огляду дається не більше як тиждень і після цього ви з довідкою ВЛК вже направляєтеся до військової частини, де нас вас будуть підготовлені документи й відбудеться процес мобілізації вас до цієї військової частини", — розповів про процедуру самостійного рекрутингу Олег Щирський.
Як ще можна доєднатися до лав ЗСУ
Заступник начальника відділу рекрутингу та комплектування сектору комплектування Харківського обласного ТЦК та СП повідомив, у ЗСУ при кожному виді військ і деяких родах створено окремі центри рекрутингу.
Для Сухопутних військ — це центр рекрутингу Сухопутних військ ЗСУ, також є програма відбору і підготовки Drone Force, які готують за фахом операторів БПЛА. Наступне — це центр рекрутингу Військово-морських сил, він залучає фахівців, які бажають проходити службу в морській піхоті, на флоті або в сухопутних компонентах військово-морських сил, або в морській авіації. І є ще центр рекрутингу Сил територіальної оборони, який комплектує військові частини Сил територіальної оборони.
Відбір на службу продовжують і районні центри комплектування, зазначив Щирський. Звертаються до центрів і жінки.
"Щодо жінок — це 10-15% від усіх, залежно від місця і тих посад, де жінки бажають проходити службу. Взагалі це в нас медичні спеціальності, діловоди, є дівчата, які хочуть піти на стрільця. Дуже багато дівчат у нас звертаються з військових частин Повітряних сил на планшетистів. Це стосовно Харкова", — розповів Олег Щирський.
Для чоловіків та жінок від 18 до 25 років, які бажають вступити до лав ЗСУ за контрактом, передбачений контракт на один рік. Для всіх інших — на три роки, п'ять років чи до закінчення воєнного стану.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, WhatsApp, Facebook, Viber, Instagram, Youtube