60-метровий стріт-арт намалювали на стоянці супермаркету "Епіцентр" у Харкові — травні внаслідок авіаудару у магазині загинули 19 людей. Малюнок створили у пам’ять про загиблих і щоб закликати міжнародну спільному надати Україні більше систем протиповітряної оборони.
Про це Суспільне Харків розповіла авторка проєкту художниця Вікторія Калашник.
"Я художниця з Донецька, вчилась у Харкові й років дев'ять тут жила. Зараз проживаю у Києві, але Харків — це, можна сказати, мій другий дім, після Донецька. Саме тому для мене зараз дуже важливо бути тут", — розказала художниця.
Після того, як була ця жахлива трагедія, після того, як було потрапляння в "Епіцентр", до мене прийшла така ідея, що треба зробити щось дуже масштабне, щоб це було видно з космосу, щоб докричатися до наших і західних партнерів, щоб всьому світу нагадати про себе.
Місце вималювалась саме собою, бо це місце трагічної події, яка привернула багато уваги, і я подумала, що треба акцентувати на цьому увагу. Це установка Рatriot, в якій замість ракет написані літери, які якраз направлені до Бєлгорода. Це символізує захист, бо долітають КАБи, літаки, а Рatriot — це те, чого бояться росіяни, тому ми потребуємо саме його.
Сама автівка має розмір — за на 60 метрів, напис — 70 та 16: "Перший рядок: "Бог береже наші душі", а другий — крик про допомогу, про те, що Рatriot може зберегти наше життя".
Вікторія Калашник каже, що стінопис малювала 5 днів, витратила 450 літрів фарби.
"Підіймались трошки коптером, дивились зверху і деякі моменти я виправляла, тому що у таких масштабах дуже складно орієнтуватись на землі. Найскладніше — це, звісно, масштаби. Це, мабуть, наймасштабніша моя робота. У мене був достатньо чіткий ескіз, я зробила всі креслення, розбила по квадратах, по сантиметрах і поступово розбивала на маленькі частинки свою задачу", — говорить художниця.
З першого дня до мене підходили, проїжджали автівки, люди питали, що ж тут буде. Я всі п'ять днів тримала це в секреті. Негатива не було, деякі переймалися: що ж це буде, чому таке велике, чи це на них не повпливає. Акцент на тому, щоб достукатись до людей, до спільноти за кордоном, щоб ми були почуті. Я сподіваюсь, що це допоможе.
Головна ідея — дякуємо, що ви даєте нам стільки зброї, але нам, особливо людям, які перебувають близько до кордону, цього недостатньо, і Рatriot — це те, що може нам допомогти, щоб зберегти наше життя.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube