Як змінилася робота ВЛК, кому її треба проходити, йти самому чи чекати запрошення — читайте роз'яснення начальника відділу військового обліку, бронювання та впровадження єдиного держреєстру військовозобов'язаних сектору мобілізаційно оборонної роботи Харківського обласного центру комплектування та соціальної підтримки Любомира Хомицького.
Далі — пряма мова.
Як змінилася робота ВЛК, кому та де її треба і не треба проходити
Питання про роботу військово-лікарських комісій, вона змінена і, за законодавством, вони працюють при закладах. Як проходження ВЛК відбувається нині, кому треба і не треба її проходити? І при організаціях хто це має організувати: чи самостійно працівник має проявляти ініціативу, або ж це має бути якось організовано?
По-перше, зараз Міноборони спільно з Мінцифри та іншими міністерствами анонсує можливість отримання електронного направлення, щоб людина люди могли пройти військово-лікарську комісію.
Якщо ми кажемо про сьогодні, то в нас є декілька моментів пов'язаних з проходженням ВЛК. По-перше, висновок військово-лікарської комісії про придатність або непридатність до військової служби під час дії воєнного стану діє рік. Тому всі громадяни, які проходили рік назад, то їх можуть викликати та направити на повторний медичний огляд .
Тобто, немає обов'язку громадянину самому думати про те, що він зобов'язаний це проходити. Виклик на проходження військової комісії та її проходження здійснюється через відповідні центри комплектувань.
Чи потрібно чекати запрошення на проходження військово-лікарської комісії?
Виклик на військово-лікарську комісію здійснюється, як правило, через направлення відповідних повісток з метою виклику.
Правильно я розумію, що раз на рік тепер ВЛК має проходити людина?
Це термін дії. Тобто не стільки раз на рік, скільки ми кажемо, що термін дії цього рішення під час воєнного стану становить рік. Тобто РТЦК і СП набуває права за необхідності переглядати ці, видані раніше, рішення, щоб мати можливість скорегувати ті чи інші завдання щодо призову.
ВЛК та інвалідність: чи потрібно проходити комісію людині з інвалідністю
Якщо є інвалідність, наприклад, третьої групи, людині 57 років, то чи потрібно підтвердити цю інвалідність, як бути людині?
Ми, районні ТЦК, і статус особи з інвалідністю ніяк не пов'язані. Статус особи з інвалідністю розглядається і видається відповідним компетентним органом, який призначений це все робити. Тому ми до цього питання, скажімо так, відношення взагалі не маємо.
Яким чином це впливає на подальше рішення? Знову ж таки, особа з інвалідністю у нас не підлягає призову відповідно до статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Тому такі особи, якщо мають право на відстрочку, вони не направляються на військово-лікарську комісію, якщо інше не визначено якимись окремими, наприклад, моментами, пов'язаними з тим, що статус цей скасовано і так далі.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube