Деокуповане селище Борова на Харківщині межує з Луганською областю. За 20 кілометрів звідси точаться бойові дії. Селище щоденно потерпає від російських ударів, але майже 2500 жителів не збираються виїжджати.
Обстрілювати Борову почали два роки тому, одразу після деокупації восени 2022 року. Спочатку росіяни били по селищу з реактивної артилерії, а з березня цього року почали запускати авіабомби, говорить начальник Борівської селищної військадміністрації Олександр Тертишний.
За його словами, у селищі розбита центральна частина, не вціліло жодної адміністративної будівлі.
"Я чую це все, я ж тут живу. Як тільки десь прилетіло, я через 20-30 хвилин приїжджаю. Біль, розпач. Все те, що поколіннями будувалося, воно знищується ворогом. Не можна, мабуть, втомлюватися, треба працювати. Зараз всі стомилися, тому ми повинні бути єдиним кулаком для відсічі ворога. Кожен на своєму місці", — говорить Тертишний.
Серед жителів Борової — кілька сотень переселенців зі східної частини громади, яка межує з Луганщиною. Лариса Старікова приїхала сюди з Чернещини два роки тому.
За словами жінки, її рідне село повністю розбите, а евакуюватись з Борової поки не планує навіть попри щоденні обстріли.
"Страшно, але коли ти постійно тут перебуваєш, тобі здається, що ти володієш ситуацією. Не можу поїхати зі своєї землі. Хочеться тут перебувати, ближче до своєї домівки", — каже переселенка.
Валерій Хомчик — також переселенець із Чернещини. У Боровій російські бомби й снаряди майже щодня влучають по житлових будинках, а діти його сусідів навчилися за звуком розрізняти, чим саме росіяни б’ють по селищу, каже чоловік.
"І "Гради" вони чули, і КАБи, і міномети, і артилерію, і танки — все вони вже розуміють. Воно ще залежить від відстані, на якій воно вилетіло. По першому ми вже розуміємо, чи це міномет, чи це КАБ летить. Людям страшно. Гинуть люди майже кожен день", — розказує Валерій.
Жителька Борової Анастасія Міхеєва говорить, що місцеві жителі відстежують напрямок руху російських ракет і авіабомб у соцмережах.
"У групі як читаємо повідомлення, що десь летить, трішки страшно, намагаємося ховатися. Бувало, що спали в погребі. Як десь прилетіло, одразу і сміття прибирають, все ремонтують. Готуємо на газу, світло, бойлер, телевізор — все працює", — розповідає Анастасія.
Нині у Боровій залишається майже 2500 жителів, з них понад 200 дітей, говорить начальник місцевої військадміністрації.
За словами Тертишного, кожен п’ятий житловий будинок у селищі зруйнований, хоча насправді ця цифра може бути й більшою — частина жителів евакуювалася, і нікому повідомити про руйнування їхніх домівок.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube