У ніч на 31 липня в Україні буде видно спалахи двох метеорних потоків: як побачити зорепад, пояснив астроном з Харкова

У ніч на 31 липня в Україні буде видно спалахи двох метеорних потоків: як побачити зорепад, пояснив астроном з Харкова

Ексклюзивно
Падають зорі вночі
Зорепад. NASA

У ніч з 30 на 31 липня у Харкові та області можна буде спостерігати яскраві спалахи метеорів двох метеорних потоків — Південні Дельта-Аквариди та Альфа Каприкарніди.

Про це Суспільне Харків розказав астроном Володимир Кажанов.

"Два зорепади, які будуть, краще спостерігати у Південній півкулі Землі, але у нас також це видно. Цікаво, що за одну ніч два таких явища, але більш яскравим по враженнях і кількості метеорів будуть щорічні Персеїди 12 серпня. Однак ми не знаємо, яка буде погода. Якщо сьогодні пощастить із погодою, є можливість подивитись, поспостерігати, то краще це зробити вже зараз і не чекати 12 серпня", — радить Володимир Кажанов.

Зорі падають
Зорепад. NASA

Астроном пояснює, це явище пов’язане із кометами.

"Комети на своєму шляху навколо Сонця залишають частинки — міжпланетний пил, і коли Земля перетинає орбіту комети, частинки входять в атмосферу. Перш ніж впасти на Землю, якщо згорає у небі — це метеор (якщо впав – це вже метеорит). Швидкість велика. Спалахи бувають різні — маленькі, більші, й навіть боліди — коли пролітає у небі, то можна почути гуркіт грому, як під час дощу, грози", — каже Кажанов.

Володимир Кажанов
Володимир Кажанов. Володимир Кажанов/Facebook

Він радить спостерігати за спалахами метеорних потоків у другій половині ночі.

"Вірогідність побачити є у будь-якій стороні обрію й над головою, але все-таки саме радіант — звідки вони вилітають, де стикаються з атмосферою — для жителів України буде так розташований цієї ночі, що краще дивитись від сходу до півдня. Згадуємо, де сходить сонечко і де воно вдень високо в небі — від сходу до півдня та від обрію і вище. Напрямок – південний схід. Хто не орієнтується, не має компаса, згадуємо, як рухається у небі сонце. Де сходить сонце — той бік вночі спостерігаємо", — порадив Володимир Кажанов.

Зорепад
Зорепад. АР

Астроном з Харкова каже, що такі зорепади бувають щороку, але так стається, що з року в рік спалахи заважає побачити місяць.

"Якщо фаза його ближча до повного, то світло яскравого місяця у небі розсіюється і нічне небо дуже світле — не 50 метеорів побачиш, а 5-10, або зовсім жодного. Цієї ночі на 31 липня місяць нам сильно заважати не буде. Тобто, цього року складаються гарні умови. Десь місяць тому нам приносила пил з Африки — зараз цього теж немає, немає забруднення атмосфери. Зараз – тепла темна ніч і все складається гарно, щоб небесне шоу можна бачити", — говорить Володимир Кажанов.

У багатьох телефони мають режим "профі" і режим нічної зйомки, коли знімок робиться 10-30 секунд, іноді й більше. Можна телефон акуратно встановити на штатив, або просто класти камерою догори, й робити знімки. Коли я робив, то на 30-50 знімків – один метеор може у кадр потрапити. Тобто, навіть можна сфотографувати на пам’ять.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

На початок