На Харківщині 40 тисяч родин забезпечать скрапленим газом у балонах до зими

На Харківщині 40 тисяч родин забезпечать скрапленим газом у балонах до зими

газ харківщина
Ілюстративна світлина. Фото: Unsplash

Близько 40 000 родин із вразливих категорій на Харківщині до опалювального сезону планують забезпечити скрапленим газом у балонах. Про це на спільному брифінгу в Харкові з віцепрем’єр-міністеркою України Іриною Верещук повідомив начальник військової обладміністрації Олег Синєгубов. Цей газ надійде в область як гуманітарна допомога із-за кордону, каже Верещук. За її словами, уряд планує затвердити відповідну постанову наступного тижня.

Для реалізації експериментального проєкту урядовці розглядають залучення як приватних підприємств, так і державних газових мереж, сказала на брифінгу 9 липня віцепрем’єр-міністерка України Ірина Верещук.

Ми розглядаємо зараз два варіанти: це і долучення приватних підприємств, які будуть допомагати в розвезенні населенню балонів із пропаном, або це будуть державні мережі, які дадуть свою платформу. Там зараз проблема з їхнім станом на сьогодні, бо вже газорозподільчі мережі давно не займалися, і "Харківгаз" не займався скрапленим газом, і тому в них на сьогодні немає підготовлених платформ. Але є доручення прем’єр-міністра, щоб цей експериментальний проєкт і ця постанова запрацювала.

Газ надійде як гуманітарна допомога з-за кордону, сказала Верещук.

"Це буде пропрацьовано разом з Міненерго, Укрнафтою і нашими міжнародними партнерами. Це гуманітарний газ, який надійде сюди через треті країни. Ми отримаємо його у вигляді гуманітарної допомоги. Через ОВА і громади будуть визначені вразливі категорії", — додала віцепрем’єр-міністерка України.

Загалом на Харківщині забезпечити скрапленим газом мають близько 40 тисяч родин, сказав начальник Харківської військової обладміністрації Олег Синєгубов.

"Якщо з дровами зрозуміла історія, то зі скрапленим газом вона складніша, небезпечніша, і ми маємо відпрацювати абсолютно всі можливості. Щодо потреби, то вона в нас сформована по кожній громаді. Якщо ми беремо Куп’янськ, то це від 500 до 3000 домоволодінь. Як мінімум, як критерій береться те, що домоволодіння вже фактично користуються таким скрапленим газом у балонах. І далі йдуть алгоритми — люди пенсійного віку, з інвалідністю і далі за категоріями", — зауважив Синєгубов.

За словами Верещук, логістику з забезпечення скрапленим газом населенням мають напрацювати до жовтня.

"Щоб на початку опалювального сезону ми розуміли, у який спосіб, коли, кому і який графік розвезення", — додала віцепрем’єр-міністерка України.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

На початок